Svěřenci trenéra Miroslava Koubka šli výhře naproti a až na úvodních deset minut měli celý zápas pod kontrolou. V jediné vážnější šanci hostí se v úvodu nečekaně ocitl Kerič, který málem potrestal špatný výkop brankáře Baránka. Ostravští odpověděli Mičolou, který se po přihrávce Zehera řítil sám na brankáře, ale v koncovce selhal.

V závěru poločasu se u postranní čáry uvolnil Lička, přihrál Lukešovi, jehož ránu ale zablokovali hostující obránci. Baník se za převahu a snahu dočkal zasloužené odměny v 55. minutě, kdy se po přihrávce Lukeše z brankové čáry trefil Mičola. Rozhodnout pak mohl střídající Varadi, kterému ale umístěnou hlavičku zázračně vyrazil Hauzr.

Liberec věřil, že na Bazalech zaboduje


Ostravský kouč Miroslav Koubek po utkání nešetřil chválou. „Výhru považuji za nejcennější v této sezoně. Liberec byl skvěle připravený a rozhodně neodehrál špatné utkání. My jsme zápas taky odehráli výborně, a hlavně musím vyzdvihnout výkony hráčů v obraně, kdy jsme soupeře vůbec nepustili do žádných šancí,“ potěšilo Koubka. Důležité podle něj bylo i to, že jeho tým zvládl standardní situace. „Ty soupeř umí a jepři nich nebezpečný, my jsme si je ale pohlídali,“ uvedl trenér.

Liberecký Miroslav Holeňák, který nastoupil v záloze, litoval inkasované branky. „Věřili jsme, že pokud bychom tady udrželi déle nulu, tak by domácí mohli znervóznět a nám by se otevřel prostor pro brejky. To se ale nestalo,“ uvedl Holeňák, jehož tým tak nadále čeká na zlom v podzimní výsledkové mizérii. „Přitom herně na tom nejsme špatně. Nehrajeme sice jako Barcelona, ale ani tady na Bazalech to nebylo špatné. Výsledkově se ale stále trápíme. Potřebujeme se chytit, já čekal, že by to mohlo přijít právě na Bazalech. Baník ale vyhrál zaslouženě, dal gól a měl i další šance,“ dodal Holeňák.

Škorpil: Gól padl díky našim chybám


Obdobně zhodnotil utkání i kouč Liberce Ladislav Škorpil. „Do utkání jsme vstoupili dobře, prvních patnáct minut jsme měli hru pod kontrolou. Baník jsme převyšovali v držení míče, ale směrem dopředu jsme byli neškodní. První útok domácích navíc skončil dvěma možnostmi, což jasně naznačilo to, co se bude dít na hřišti. Naše hra v poli snášela přísnější měřítko jen částečně, protože jsme nedokázali akce dotáhnout do konce. Žádné šance, pološance nebo situace, po kterých bychom mohli dát gól, jsme si nevypracovali,“ uvedl Škorpil, který měl výhrady i ke hře obrany.

„Před vlastní brankou jsme se nevyvarovali chyby.Ten gól bych nepřisuzoval domácí genialitě a fotbalovému umu, ale spíše našim chybám,“ zakončil Škorpil.

11. kolo fotbalové ligy: Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 55. Mičola.

Rozhodčí: Jílek (2) – Večeřa, Pospíšil. Žluté karty: Neves – Gecov. Diváci: 3200.

FC Baník Ostrava: Baránek 3 – Řezník 2, Neuwirth 1, Neves 2, Tchuř 2 – Lukeš 2, Marek 2, Lička 2 – Zeher 2 (70. Kraut 2), Strnad 3 (55. Varadi 2), Mičola 2 (86. Wojnar). Trenér: Koubek.

FC Slovan Liberec: Hauzr 2 – Gebre Selassie 2, Polák 3, Dejmek 4, Liška 3 – Dočkal 3 (63. Nezmar 3), Holeňák 3 (80. Frejlach), Gecov 3, Papoušek 3 (75. Bosančic 3) – Blažek 4, Kerič 4. Trenér: Škorpil.