Podruhé v řadě hrajete v domácím prostředí, což bývá hodně ošidné.

Už před utkáním s Libercem jsme si v kabině řekli, že chceme získat šest bodů. Nyní jsme v polovině úkolu a toužíme po tom, abychom i druhých padesát procent splnili. Cítím, že tým chce vyhrát.

Bohemians se ale letos spíše daří venku než v ďolíčku.

I proto říkám, že Klokani jsou zatím pozoruhodným jevem v soutěži. Doma se jim nedaří, ale venku hrají dobře a bodují. Vždyť oni prohráli jen v Teplicích. Vyhráli v Boleslavi, remizovali na Spartě i v Olomouci. Inkasují málo branek, defenziva je nadstandardní.

Sobotního soupeře znáte už z loňského ročníku druhé ligy. Jak se tým přes léto změnil?

Ve druhé lize měli větší prostor hrát kombinační fotbal. Navíc se opírali o výkony a umění Morávka, který ofenzivu táhl. V létě ale odešel a vedení se rozhodlo angažovat hráče, kteří už mají něco za sebou. Tým je ale dlouho pohromadě a sílu má, i když jim asi právě v útočné fázi kreativita Morávka hodně schází. Ale oni o nedostatcích dobře vědí a pracují na jejich odstranění. Bohemka vždycky sázela na bojovnost a nasazení, což potvrdí i na Bazalech.

Věříte, že přijde více fanoušků než naposledy proti Liberci?

Moc bych si to samozřejmě přál. V tabulce jsme třetí a troufám si říct, že i naše výkony mají stoupající tendenci. Ale moc nad tím nepřemýšlím, pořád pracujeme stejně poctivě.

Když jste do Baníku přišel, sám jste musel čekat o něco vyšší návštěvy…

Otázka návštěvnosti je hodně složitá a určitě by při fundované odpovědi byla zapotřebí sociální analýza i hlubší rozbor. Každý fanoušek má právo na fotbal jít, nebo ne. To je jeho svobodná volba. Já jsem trenér a vždycky se budu snažit připravit mužstvo co nejlépe. Aby pak tým divákovi nabídl fotbal, který se mu bude líbit. Ostravské publikum i prostředí už ale poznávám a jsem přesvědčený, že lidé na Bazaly chodit budou.