Ostravští rozhodli o zasloužené výhře už v prvním poločase, kdy se prosadili Lukeš a Strnad. Po přestávce sice Škoda snížil, ale klid na ostravské kopačky vrátil svou šestou trefou v sezoně Lička. Baník tak poprvé v sezoně vsítil tři branky, hosté naopak poprvé inkasovali více než jeden gól.

Ostravský trenér Miroslav Koubek pochválil po utkání brankáře Víta Baránka, který tým ve dvou případech pořádně podržel. Nejprve zlikvidoval v závěru prvního poločasu střelu Csecha a po pauze i sólo škody. „Baránek nás podržel. My jsme byli dominantní hlavně v prvním poločase, kdy jsme opanovali střed hřiště a dostali se do vedení. K naší hře mám i výhrady, protože jsme řadu akcí nedokázali dotáhnout. To si určitě rozebereme,“ poznamenal Koubek.

„Výkon soupeře byl ve druhém poločas velice solidní. Na mé gusto jsme hráli vzadu na velké riziko, hodně věcí jsme řešili na poslední chvíli. Jsem spokojený s tím, že jsme dokázali podruhé v řadě doma vyhrát, což bývá vždycky obtížné. V tabulce máme čtyřiadvacet bodů, což jsme možná ani nečekali. Je to povzbuzení do další práce,“ dodal Koubek.

„Baník začal aktivně a hlavně díky variabilní záloze nás dostal do problémů. Ostravská záloha hrála výborně a ve středu pole nás přehrávala. Naši dva útočníci nehráli tak jako v Boleslavi, kde lépe narušovali rozehrávku a ještě chodili do brejků. Těsně před poločasem jsme měli šanci, Csech ji neproměnil. O přestávce jsme změnili rozestavení, což naší hře pomohlo. Hráli jsme aktivně a podařilo se nám snížit. Z našeho pohledu pak přišla zlomová akce zápasu, kdy šel Škoda sám na brankáře, ale nevyrovnal. Za chvíli jsme inkasovali a Baník už nás do ničeho nepustil,“ uvedl kouč Bohemians 1905 Pavel Hoftych.

Do Ostravy dorazily i čtyři stovky fanoušků Bohemians, kteří se dostali kvůli odpálené pyrotechnice v závěru prvního poločasu do konfliktu s ostravskou ochrankou. Po chvilce ale byla situace vyřešena a zápas se hrál v tradiční výborné kulise.

12. kolo první fotbalové ligy: Baník Ostrava – Bohemians 1905 3:1 (2:0)

Branky: 15. Lukeš, 33. Strnad, 62. Lička – 53. Škoda. Rozhodčí: Drábek (2) – Jiřík, Santarius. Žluté karty: Varadi – Janek, Škoda. Diváci: 5621.

Baník Ostrava: Baránek 2 – Řezník 2, Neuwirth 2, Neves 2, Tchuř 2 – Lukeš 2, Marek 2, Lička 2 – Mičola 2, Strnad 2 (90. Kraut), Zeher 3 (60. Varadi 3). Trenér: Miroslav Koubek.

Bohemians 1905: Sňozík 3 – Jindřišek 3, Cseh 3, Nikl 3, Rychlík 3 – Janek 4 (67. Bartek 3), Lukáš 4, Dian 3 (75. Hašek), Štohanzl 3 – Ibragimov 3, Škoda 2. Trenér: Pavel Hoftych.