Domácí vsítili brzy vedoucí gól, ale uklidnili se až poté, co rozhodčí odpískal přísný pokutový kop za strčení do Opice. V souboji s ním byl Krejčíř a vzájemně tam pracovaly ruce. „Krejčíř se nám v kabině dušoval, že jej držel Opic za dres a pak zkušeně upadl. Chlapec nám skoro brečel, penalta to byla přísná,“ označil klíčový moment utkání trenér posledního celku tabulky Vlastimil Palička.

Po změně stran kralovali na hřišti znovu domácí, přidali další branky, a to ještě zahodili několik jasných pozic. „Mohli jsme dát daleko více gólů. Ale i dostat. Bylo to pro nás velice důležité utkání, protože v tabulce pravdy jsme se udrželi na nule a to je také náš základní cíl do zbytku podzimu,“ poznamenal po utkání trenér Karviné Leoš Kalvoda.

II. liga: MFK OKD Karviná – FC Vítkovice 4:0 (2:0)

Branky: 6. a 77. Mišinský, 39. z pen. Opic, 60. Pontus. Rozhodčí: Bíma – Čecháček, Drastík. Žluté karty: Opic, Hoffmann – Hritz, Krejčíř. Diváci: 2226.

Karviná: Kafka – Jursa, Suchý, Hoffmann, Staš – Ciku (61. Tchami), Slončík (22. Pontus), Pavlík, Milosavljev – Opic (76. Medjedovic), Mišinský. Trenér: Leoš Kalvoda.

Vítkovice: Vaško – Krejčíř, Bednář, Krása, Reinberk – Mach, Förster (48. Hesek), Motyčka, Mikulenka, Klimek (81. Lacina) – Hritz (86. Lokša). Trenér: Vlastimil Palička.