Třetí tým ligy vypadl už v osmifinále s Příbrami, když v úterý nedokázal na Bazalech smazat dvoubrankové manko z úvodního utkání.

Ostravští sice proti posledním ligovým zápasům nastoupili se třemi změnami v sestavě, na hřišti kralovali. Své velké šance ale hlavně v prvním poločase nedokázali proměnit. Skóre se mohlo měnit hned v úvodu, kdy ale nedokázal překonat Krbečka už v 6. minutě Zeher. V 30. minutě se po centru Řezníka nádherně do míče položil Kraut, ale jeho hlavička skončila na břevně.

Baník kromě soupeře bojoval i se sudím Makovičkou, který utkání zbytečně kouskoval a sklízel za to celých devadesát minut soustavný pískot. Příbram se do útočení nehnala a spoléhala se prakticky jen na obranu. S přibývajícím časem začali hrát domácí vabank, měli několik dobrých možnosti (Lička, Mičola, Wojnar), ale Krbečka se jim překonat nepodařilo. I proto se z postupu do čtvrtfinále radovala Příbram.

„Z prvního utkání jsme měli nahráno, proto jsme tomu podřídili i taktiku. V první půlce jsem nebyl spokojený se středovou řadou, která hrála na můj vkus alibisticky. Soupeř naopak vsadil vše na jednu kartu a měl šance. Po pauze se naše hra trochu zvedla, ale vyhráno jsme měli až po závěrečném hvizdu. Hráče jsem upozorňoval na to, že Baník může skórovat klidně až v devadesáté minutě,“ uvedl trenér Příbrami Karol Marko.

Ostravský kouč Miroslav Koubek připustil, že jeho celek si postup prohrál už v úvodním utkání. „Z vyřazení jsme zklamaní, ale z výkonu rozhodně ne. Pro mě je dobré zjištění to, že hráči z lavičky, kteří dostali šanci, se základní sestavě přibližují. My jsme si tenhle dvojzápas prohráli už v Příbrami, dneska jsme tušili, že to budeme mít složité. Příbrami se podařilo v dobrém slova smyslu i díky trikům hru rozkouskovat. V prvním poločase jsme měli dvě dobré šance. Škoda, že možnost neproměnil Robert Zeher, protože rychlý gól by nám pomohl. Obdivuji, že jsme vzadu odehráli utkání s nulou, protože v závěru jsme hráli na velké riziko, ale přesto jsme hosty do šancí nepustili. Utkání ovlivnily i sporné verdikty sudího,“ dodal Koubek.

FC Baník Ostrava – FK Příbram 0:0.

Rozhodčí: Makovička – Wilczek, Urban. Žluté karty: Tchuř, Neves, Marek – Dort. Diváci: 2550. První zápas 0:2, postupuje Příbram.

FC Baník Ostrava: Buček – Řezník, Neuwirth, Neves (79. I Hjong-sang), Tchuř – Wojnar, Marek, Lička – Varadi, Zeher (60. Metelka), Kraut (61. Mičola). Trenér: Koubek.

FK Příbram: Krbeček – Plašil, Müller, Štochl, Nohýnek – Tarczal – Klesa, Videgla (79. Hušbauer), Dort (72. Wágner), Šmejkal (63. Rodrigues) – Huňa. Trenér: Marko.