Do utkání lépe vkročili hosté z Hrabové, kteří mohli jít po Husárikově vydařeném pokusu v desáté minutě do vedení. Jenomže do letu míče vložil konečky prstů domácí brankář Vaňo, a kopal se jen roh. Na opačné straně se zaskvěl skvělým zákrokem proti hlavičce Pavláta gólman Drobek. Ovšem největší šanci měl v první půli na kopačce Potůček, jenže jeho teč Sobotíkova centru zamířila zblízka vedle.

„Dnes to bylo utkání o jednom gólu… a on nepadl. Byla to hra o šest bodů, remíza v tuto chvíli nic neřeší. Zápas mnoho krásy nepobral, byl to spíše boj na těžkém terénu,“ řekl po utkání domácí zadák Ondřej Pavlát.

Po změně stran se do zakončení hlavou dostal opět domácí Pavlát, avšak jeho druhou gólovou hlavičku odvrátil jeden z hrabovských zadáků stojících na brankové čáře. Z gólu se nemohl radovat ani další „Jižan“ Čeněk Skoč, jenž prudký centr Čajky poslal nad břevno. Hrabovští Sokoli se ve druhé půli zmohli jen na závěrečnou nebezpečnou hlavičku Luďka Odstrčilíka, ale i ona minula branku, a tak oba celky budou muset na bohatší bodovou žeň počkat minimálně do soboty – Hrabovou čeká výlet do Dolní Lhoty, Ostrava-Jih doma hostí Markvartovice.

„Budeme se snažit to proti Markvartovicím ubojovat. Třeba nám remíza s Hrabovou trošku pomůže a podaří se nám nějaké ty body v sobotu udělat,“ přeje si Pavlát.

FC Ostrava-Jih – Sokol Hrabová 0:0

Rozhodčí: Krokosz – Cieslar, Pasterčák. Žluté karty: Zdeněk, Pavlát – Mohelník, Horák.

Ostrava-Jih: Vaňo – Homola, Novotný, Drevňák, Dopiriák, Gelnar, Skoč, Zezulčík, Čajka (72. Jiří Kroupa), Pavlát, Zdeněk. Trenér: Marek Stivar.

Hrabová: Drobek – Sobotík (87. Lipták), Vrona (58. Pivko), Horák, Ciesarik, Mohelník, Husárik, Poliak, Korus, Potůček, Odstrčilík. Trenér: Zdeněk Kološ.