Bitva o zelené údolí, fotbalový zápas podzimu je tady! Dnes v půl třetí odpoledne vypukne dlouho vyhlížený duel mezi dvěma tradičními rivaly – Klimkovice hostí Polanku.

Na rozdíl od některých minulých sezon, kdy se třeba oběma týmům tolik nedařilo, bude tentokrát fotbalová bitva okořeněna také tím, že proti sobě stanou dva přední celky I.B třídy, skupiny B. „Na utkání se už dlouho velmi těšíme. Vždyť půjde o vyhecované derby, kterému zpravidla nescházejí ani speciální prémie. My pro hráče chystáme pozápasové posezení v jedné z polaneckých restaurací a snad nemusím dodávat, že chceme v sobotu vpodvečer slavit výhru, že?“ říká vedoucí polaneckého mužstva Michal Sehnal.

„Neříkám, že u nás se o ničem nemluví. Nějaká motivační prémie visí ve vzduchu. Ale myslím si, že i kdyby nebyla, pak jen vědomí, že přijede Polanka, hráče vybičuje k maximálnímu výkonu,“ hlásí jednatel a obránce Klimkovic v jedné osobě Lukáš Lyčka.

Bodový rozdíl mezi prozatím vedoucími hosty z Polanky a čtvrtými Klimkovicemi činí po jedenácti zápasech pouhých osm bodů, takže i to očekávané dramatické podívané dodává na pikantnosti. „My jdeme do zápasu s jednoznačným cílem: chceme vyhrát a odčinit dvě předchozí porážky. Pokud se nám to podaří, pak se opět vrátíme do boje o nejpřednější pozice v soutěži,“ netají ambice Lyčka.

Oba kluby na sebe v soutěžních střetech narazily naposledy v předminulé sezoně, tenkrát se v obou zápasech radovala pokaždé hostující mužstva: Klimkovice na konci října 2007 vyhrály v Polance 2:1 dvěma trefami Pavla Peterka, v jarní odvetě se pak z vítězství 3:0 na půdě dnes domácích Klimkovic radoval celek z Polanky, když její góly stříleli Jaroslav Prausek, Petr Planka a David Vozník. „Jde o derby, ale věřím, že na rozdíl od jiných podobných střetů, třeba mezi pražskými ‚S‘, u nás vše proběhne v ryze sportovní duchu. Myslím, že můžu mluvit i za Polanku: necítíme vůči sobě žádnou zášť, jen chceme soupeře porazit, abychom byli minimálně půl roku vládci našeho údolí,“ usmívá se Lyčka.

„Jsme nesmírně rádi, že nás do Klimkovic doprovodí naši příznivci, pro které na oplátku chystáme odvoz k utkání a zpět autobusem,“ podotýká polanecký Sehnal.

Poslední měření sil si oba kluby odbyly během letní přípravy před startem do právě probíhajícího soutěžního ročníku, první srpnový den se oba kluby v Polance rozešly smírně 1:1. Tenkrát však šlo pouze o přípravu, dnes půjde o body. „Do utkání bychom měli vstoupit kompletní. Nemáme žádné marody ani hříšníky, takže na Klimkovice vletíme v plné síle,“ dodává vedoucí mužstva FK SK Polanka. „Vypadá to, že i my budeme lídrovi tabulky čelit v kompletním složení. Jediný otazník visí nad startem Milana Sedláčka, jenž pro zranění vynechal dva poslední zápasy. Ale už se zřejmě dal do kupy a podobně jako ostatní spoluhráči si očekávaný zápas podzimu nechce nechat ujít,“ doplňuje polaneckého kolegu klimkovický Lyčka.

Zápas „podzimu“ se odehraje dnes odpoledne, hlavní rozhodčí Josef Fanc by měl písknout do píšťalky poprvé ve 14.30 hodin.