Jste spokojeni se ziskem bodu?

Asi jo, i když jenom částečně. Udrželi jsme se na třetím místě, Sparta nás v tabulce nepřeskočila. Na druhé straně jsme vedli 1:0 a měli zápas dobře rozehraný. Ono se ve fotbale říká, že po vstřeleném gólu je třeba udržet vedení alespoň pět minut, aby se zklidnily emoce. To se nám nepovedlo a inkasovali hned z protiútoku branku, což je škoda.

Jak si vysvětlujete chybu před penaltovým zákrokem?

Nevím, jestli to byla ztráta koncentrace, ale možná jsme doopravdy byli trochu v euforii. Nechci hodnotit, jestli to penalta byla, nebo ne. Stál jsem v úhlu, kdy to nešlo dobře vidět. Spíše k té situaci nemělo vůbec dojít, asi šlo spíše o naši lehkovážnost a nesoustředění. Vedli jsme a měli se zklidnit.

Měl Baník na výhru?

Každý tým je k poražení, což se potvrdilo. Oba celky chtěly hrát fotbal, byla to dobrá podívaná. Nakonec asi ten bod bereme, ze Sparty je vždycky cenný.

Spartu jste zaskočili ofenzivním pojetím hry, na které asi není zvyklá.

My se takhle snažíme hrát pořád, nejen tady na Letné. Chceme být aktivní v každém utkání. Nejsme týmem, který bude v deseti bránit a čekat na brejk nebo gól po standardce. Chceme hrát fotbal nahoru dolů – a v dosavadním průběhu ligy se nám to docela daří. I proto jsme tam, kde v tabulce jsme.

Můžete popsat svou trefu?

Odražený balon mi šel přímo na nohu. Nebylo nad čím spekulovat, práskl jsem to po bráně a spadlo to tam.

Byla to životní trefa?

(směje se) Byl to druhý gól v české lize, a nechci hodnotit, jestli to byla životní gól. Je škoda, že nebyl vítězný gól, protože radost by byla o to větší, ovšem i tak jsem za něj rád.

Víte vůbec, kdy jste se trefil naposledy?

Pamatuji si to, to je jasné. Před dvěma roky v posledním podzimním kole v Mostě jsem se trefil možná trochu podobně.

Z gólu jste měl obrovskou radost, spoluhráči vás nemohli dohonit.

(směje se) Je to pro mě svátek, vždyť já nechodím na standardky, ani nekopu trestné kopy či penalty. Na hřišti mám jiné úkoly, takže jsem si tu radost užíval.

Bude nějaká oslava vstřeleného gólu?

To ne, v sobotu hrajeme další zápas s Kladnem, kdy budeme muset vyhrát, abychom potvrdili tenhle zisk ze Sparty.

Neříkejte, že si vás už spoluhráči nebo maséři nedobírali v kabině.

Tak to víte, že už v kabině po zápase fórky i hecování proběhly (usmívá se). To k tomu patří.