Ostravský stoper Aleš Neuwirth i na Letné potvrdil, že hraje v reprezentační formě. „Vnímám, že kluci na nás vzadu hodně spoléhají, ale to se dá říci i o nás. My také zase spoléháme na to, že se vpředu prosadíme. Hrajeme teď jeden za druhého a funguje to,“ řekl Neuwirth, který svedl desítky tvrdých soubojů především s útočníkem Sparty Bonym Wilfriedem.

A z ostře sledovaného souboje vycházel většinou jako vítěz. „Chtěli jsme na Spartě uhrát dobrý výsledek a získat tři body. Zápas tomu i nasvědčoval, měli jsme nějaké šance, které jsme bohužel nedotáhli. Ve druhé půli se to směrem dopředu ještě zlepšilo, dokonce jsme se dostali do vedení, jenže se nám stalo to, co často. Brzy jsme dostali vyrovnávací branku,“ kroutil hlavou Neuwirth, který si ze zápasu odnesl i tržnou ránu na noze. „Spraví to pár stehů, není to nic vážného,“ mávl rukou.

I blonďatou oporu Baníku mrzelo, že jeho tým po vedoucí brance ztratil na chvíli koncentraci. „Tohle se nám stávat nesmí. Byla to úplně nesmyslná chyba, k faulu ani nemuselo dojít. Je to velká škoda, protože po minutě se začínalo od znovu.“

Baník ale i na Letné potvrdil, že je na třetím místě v tabulce právem. „Víme, že dopředu to umíme, máme kreativní hráče i důrazný útok. To jsme na Spartě převáděli, dařilo se nám i narušovat a pokrývat rozehrávku soupeře. Myslím, že jsme předvedli solidní výkon,“ mínil jeden z nejlepších hráčů na hřišti.

Bezprostředně po zápase se v útrobách stadionu opět spekulovalo o tom, že právě Aleš Neuwirth je už delší čas v hledáčku trenéra Jozefa Chovance. Pokud to je pravda, lepší doporučení než sobotní výkon si pro svou budoucnost nemohl Neuwirth ani přát. „Ono se toho napovídá,“ řekl Neuwirth. „Řepka s Hubníkem patří k nejlepším stoperům ligy. Já jel na Spartu s tím, že chci pomoci týmu k úspěchu. A Sparta byla k poražení. Teď nás proto výsledek trochu mrzí,“ dodal.