Ostravští potvrdili, že jejich podzimní výkonnost má stoupající tendenci. Baník totiž Spartu chvílemi jasně přehrával a dostával se i do slibných šancí. Domácí se k ohrožení Baránka dostali v prvním poločase snad dvakrát a z toho jednou si problémy sám přivodil ostravský gólman minelou v rozehrávce. Ostravský gólman pak vše nahradil při hlavičce Hubníka.

Vše podstatné se událo po přestávce, kdy se nejprve k zakončení dostal Mario Lička, ale jeho volej po rohovém kopu Blažek chytil. V 54. minutě se k odraženému míči dostal Tchoř a nádhernou střelou otevřel skóre. Hned vzápětí, ale baník v obraně zazmatkoval a sudí Paták po střetu Baránka a Nevese s Wilfriedem odpískal penaltu, kterou Žofčák bezpečně proměnil. „Já se srazil s Fernandem Nevesem, což potvrdil i televizní záběr. Ale k té situaci nemuselo vůbec dojít. Špatně jsme tam odkopli míč, který se nešťastně odrazil do vápna. Asi jsem měl zůstat v brance, protože Neves by asi Wilfrieda vytlačil mimo vápno,“ poznamenal Vít Baránek.

Baník pak mohl strhnout vedení na svou stranu, ale Varadiho hlavičku Blažek zázračně vyrazil. „Viděli jsme dramatické utkání, které mělo náboj a nabídlo mnoho zajímavých situací před oběma brankami. Baník i na Letné potvrdil, že není mužstvo, které bude venku jen betonovat a bránit,“ poznamenal ostravský kouč Miroslav Koubek s tím, že jeho celek i na Spartě potvrdil výbornou podzimní formu. I Koubek po utkání přemýšlel nad tím, jestli je remíza ziskem nebo ztrátou. „Přál jsem si, aby body byly tři. Utkání jsme měli i díky trefě Dana Tchuře dobře rozehrané. Ale přišla chyba, asi jsme byli ještě v euforii ze vstřelené branky a nastala tam i ztráta koncentrace,“ mínil Koubek. „V obraně jsme si dávali přednost a Radim Řezník nastřelil protihráče tak nešťastně, že se míč odrazil k nám do vápna. Po vyrovnání se ambice snížily a zisk bodu proto musíme přijmout,“ uvedl Koubek. Ostravským doopravdy zápas na půdě odvěkého rivala vcelku sednul. A Koubek se zastal i hrotového útočníka Miloslava Strnada, který na Letné bojoval spíše sám ze sebou, než se stopery Sparty. „Záměr byl jednoznačný, aby Strnad svým důrazem a bojovností tlačil na vynikající stopery Sparty. Na sílu platí v životě síla a myslím, že to byl správný tah,“ podotkl Koubek.

Sparta naopak poosmé v lize remizovala. „Zápasy s Baníkem jsou vždy atraktivní. Pokud jsme chtěli uspět, tak jsme museli být agresivní ve středu, kde je soupeř hrozně silný. Jak se nám v zápasech v Evropské lize dařilo odebírat míče ve středu hřiště a zásobovat útočníky kolmicemi, tak tentokrát nám to nešlo,“ řekl kouč Sparty Jozef Chovanec.

Koubek: mluvit o titulu by byla hloupost

Praha/ V českém fotbale to tak prostě už chodí. Baník hraje z posledních čtyř ligových zápasů získal deset bodů, ale uznání odborné veřejnosti i médií si získal až díky výkonu na Spartě. I proto musel ostravský trenér Miroslav Koubek na tiskové konferenci po zápase odpovídat na zajímavé dotazy. Jeden z nich se dotknul i možného útoku Baníku na mistrovský titul. „My jsme stále ve stadiu stabilizace a nejsme ještě top tým. Musíme ještě dále tvrdě pracovat. Mluvit o titulu by byla hloupost,“ řekl Koubek