„Zápas probíhal v pravé fotbalové atmosféře. Upřímně řečeno: diváci nás podporují po celý průběh podzimu, za což jim i za hráče moc a moc děkuju,“ liboval si klimkovický lodivod Václav Prašivka.

Derby jako řemen!

Fotbalisté TJ Klimkovice dokázali připravit vedoucímu celku I.B třídy, skupiny B z Polanky první sezonní porážku. Hvězdou utkání se stal uzdravený útočník domácích Milan Sedláček, který se blýskl hned třemi přesnými zásahy za záda polaneckého brankáře Radovana Řehulky.

Hosté sice byli po většinu utkání možná aktivnějšími aktéry nesmírně zajímavého duelu, avšak na rozdíl od Klimkovických se před Chalachánovou brankou prosadili jen dvakrát, a tak odjeli v sobotu odpoledne z Klimkovic s prázdnou. „Porážka v derby nás samozřejmě hodně mrzí. Už jen proto, že tohle utkání berou místní velmi vážně. Ale myslím si, že Klimkovice vyhrály naprosto zaslouženě, protože my jsme udělali spoustu hrubých chyb. Ve druhém poločase jsme si sice vytvořili místy možná až drtivý tlak, ale chyběla nám finální přihrávka vepředu,“ hodnotil zápas polanecký kapitán David Valenčín.

Očekávaná navýsost solidní návštěva dlouho očekávaného derby zápasu nečekala na góly dlouho. Hned z prvního vydařeného brejku dokázal rozradostnit domácí příznivce útočník Sedláček, který podél vybíhajícího Řehulky uklidil míč s dopomocí tyče poprvé do sítě. Ovšem zanedlouho bylo vyrovnáno, když se z přímého kopu trefil parádně přes zeď polanecký kapitán David Valenčín. Dvě rychlé branky jakoby předznamenaly další ofenzivní manévry obou celků, a další branka na sebe nenechala dlouho čekat – po dvaceti minutách se opět radoval domácí snajpr Sedláček, jenž se jako správný buldok probil hostující obranou a střelou z bezprostřední blízkosti strhl vedení opět na stranu v soutěži jednoznačně nejproduktivnějších Klimkovic.

Hlavní postava sobotního střetu byla i u vítězného gólu, když necelých dvacet minut před koncem chladnokrevně zužitkovala báječnou Majlingovu kolmici. Svěřencům trenéra Lubomíra Adlera se v zoufalém, ale dlouhotrvajícím tlaku podařilo jen korigovat Pliskovým zásahem na konečné těsné vítězství Prašivkova mužstva. „Jasně, za výhru jsem hodně šťastný. Bylo to nesmírně emotivní utkání. Vždyť šlo o derby, na které jsme se soustředili jak my, tak také soupeř. V prvním poločase to bylo více méně vyrovnané, šance byly na obou stranách. Po změně stran nás Polanka sice trochu přiskřípla a my se dlouho jen bránili. Ale pak přišel ten brejk, který stanovil nejen naše vítězství, ale i třetí povedený kousek Sedláčka, jenž se nám po svalovém zranění vrátil v pravou chvíli. Co k tomu více dodat?“ usmíval se po utkání spokojený kouč Klimkovic.

„Samozřejmě, že nás prohra v Klimkovicích mrzí, ale paradoxně nám možná může trošku pomoci – kluci se vrátí zpět na zem. Přesto si však i nadále myslím, že jsme nejlepším týmem v I.B třídě,“ dodal polanecký Valenčín.

TJ Klimkovice – FK SK Polanka 3:2 (2:1)

Branky: 4., 21, a 73. Sedláček – 6. Valenčín, 85. Plíska. Rozhodčí: Fanc – Levinger, Tabášek. Žluté karty: Majling, Sedláček, Marek Grussmann, Chalachan – Valenčín, Plíska, Hořínek. Diváků: 500.

Klimkovice: Chalachan – Matzner, Knop, Marek Grussmann, Kašuba, Alois Grussmann, Komár, Václav Prašivka ml., Bača, Sedláček (81. Schulz), Majling. Trenér: Václav Prašivka st.

Polanka: Řehulka – Forman (59. Petr Planka), Prausek, Bartoš, Plíska, Vyležík, Vozník, Kaluža, Halamíček, Slahúčka (65. Hořínek), Valenčín. Trenér: Lubomír Adler.