Na bezdůvodné násilí, vedené vůči fanouškům, poukazoval Baník už při jarním utkání na Letné, jenže přístup a vystupování bezpečnostní agentury na stadionu AC Sparta Praha se opakovaly, proto FC Baník Ostrava už kontaktoval nejvyšší fotbalové orgány ČMFS a prostřednictvím právníků se bude obracet i na orgány činné v trestním řízení.

„Po zhlédnutí klubu zaslaného videozáznamu i prozkoumání řady svědectví připravuje FC Baník Ostrava podklady pro podání trestního oznámení na neznámého pachatele, přesná specifikace je v jednání s klubovými právníky,“ píše se tiskovém prohlášení Baníku.

„V návaznosti na napadení fanouška bude FC Baník Ostrava od příštího výjezdu žádat vždy po domácím klubu akreditování dvou speciálně označených pracovníků klubu s videokamerou, kteří budou natáčet chování našich fanoušků u sektoru, ovšem rovněž budou sledovat jednání a vystupování bezpečnostní agentury při vstupu na stadion a v sektoru pro vlajkonoše hostů,“ nabízí klub jasné řešení.

Klub rovněž zvažuje, zda ještě i při dalších utkáních venku přistoupí na žádost pořadatelského klubu o distribuci vstupenek fanouškům takzvaně „na jméno“. I kvůli incidentům na Spartě totiž přestává FC Baník mít pocit, že v těchto případech jde o bezpečnost na stadionu, ale spíše o komplikování možného výjezdu příznivcům Baníku.