U Porubky je přivítá momentálně osmý tým soutěže, který sice v posledních čtyřech soutěžních střetnutích nezvítězil, ale to neznamená, že se cítí předem poražený.

„Víme o dobré formě Klimkovic, jejichž hráči k nám zřejmě po úspěchu v derby přijedou hodně sebevědomí, alepředem poraženi rozhodně nejsme. Formuloval bych to asi takto: Respekt ze soupeře máme, ale kůži lacino neprodáme,“ říká trenér Vřesiny Martin Beňuš, kterému však před podzimní derniérou není kvůli četným absencím v kabině příliš do zpěvu. „Řešíme řadu problémů s absencemi. Několik kluků máme na marodce a v poslední době se také trochu zhoršila docházka. Takže prozatím nevím, v jaké sestavě proti Klimkovicím nastoupíme.“

Sobotnísoupeř Sokola Vřesiny, TJ Klimkovice, by pochopitelně rád navázal na výhru v derby, a udržel se tak v závěsu za absolutní špičkou tabulky sedmé nejvyšší fotbalové soutěže. Lázeňští fotbalisté nyní ztrácejí na vedoucí Polanku pět bodů a za druhými Kozmicemi zaostávají o body tři.

Před rokem vyhrála Vřesina


„Škoda že jsme před zápasem s Polankou zbytečně poztráceli pár bodů v utkáních s Píští, kde jsme v poločase vedli o dvě branky a nakonec jsme jeli domů s prázdnou, a také v nešťastném domácím střetu s Velkou Polomí. Ale jsme stále v kontaktu, který chceme do konce podzimu minimálně udržet. Do Vřesiny proto pojedeme s jednoznačným cílem. Chceme vyhrát,“ řekl klimkovický lodivod Václav Prašivka starší.

Mnoho fanoušků netají ze současného postavení „žluto-modrých“ uspokojení. Vždyť loni Klimkovičtí obsadili v soutěži až předposlední příčku. „Za vzestupem mužstva stojí zcela bez debat příchod Aloise Grussmanna, který naší hře dává řád a kluky bezvadně diriguje. Nebudu nic tajit: Lojza je mou prodlouženou rukou na hřišti a díky jeho přístupu se výrazně zlepšila morálka týmu. Každému trenérovi bych přál v takové atmosféře, která teď u nás panuje, pracovat,“ libuje si Prašivka.

Zajímavostísobotního odpoledního duelu je fakt, že oba týmy na sebe narazily v závěru podzimu i před rokem. Na počátku listopadu 2008 se z vysokého vítězství 6:3 radovali Vřesinští. „Vzpomínky na ten zápas jsou poměrně čerstvé. Tenkrát jsme my ani Klimkovice neměli bodů na rozdávání, oba celky řešily spoustu problémů, ale nakonec byl k vidění parádní fotbal a devět branek k tomu. Třeba se v podobném duchu rozloučíme s podzimem i teď,“ dodává vřesinský trenér Beňuš.

Zápas Vřesiny s Klimkovicemi začínáv sobotuve 14 hodin, řízením utkání byl pověřen Radim Dresler.

Sokol Vřesina – TJ Klimkovice


Poslední vzájemné zápasy

Klimkovice – Vřesina 1:2, hráno 6. června 2009. Branky: Alois Grussmann – Jiří Buroň, Vladimír Řehák.

Vřesina – Klimkovice 6:3, hráno 2. listopadu 2008. Branky: Lukáš Staňo 2, Tomáš Hruzík, Robin Kalmus, Vladimír Řehák, Antonín Hruzík – Michal Bača 2, Václav Prašivka mladší.

Klimkovice – Vřesina 2:2, hráno 26. dubna 2008. Branky: Marcel Majling, Jiří Kozelský – Vladimír Řehák, Petr Pospíšek.

Vřesina – Klimkovice 1:3, hráno 23. září 2007. Branky: Marek Pohorelli – Petr Schulz, Marek Majling.


Poslední tři zápasy obou týmů

Vřesina: Dolní Benešov B 3:3, Polanka (v) 0:2, Píšť 2:2.

Klimkovice: Polanka 3:2, Píšť (v) 3:4, Velká Polom 2:3.


Nejlepší střelci obou týmů

Vřesina: Vladimír Řehák 5, Antonín Hruzík 3.

Klimkovice: Michal Bača a Milan Sedláček po 12, Martin Kašuba a Václav Prašivka mladší po 6.