Po porážce na půdě rezervy pražské Sparty je jasné, že svěřenci trenéra Vlastimila Paličky minimálně do jara budou šestnáctičlenné startovní pole uzavírat. Jak velká bude ztráta na nesestupová umístění po konci podzimu?

Sobotní dopolední zápas před až ostudnou návštěvou měli ve své režii hned na počátku hráči z hlavního města. Ti se již po deseti minutách dostali do vedení zásluhou Martina Jirouše, muže, který se v minulé sezoně stal v dresu Sokolova nejlepším druholigovým kanonýrem.

Ostravané se sice dokázali z rychlého inkasování oklepat, Mach mohl i vyrovnat, nakonec však šli v poločase do kabiny s dvougólovým deficitem.

Definitivní pohřbení vítkovických nadějí na první sezonní bodový zisk ze hřišť soupeřů přišlo devět minut po změně stran. Ostravským fotbalistům se v samotném závěru utkání podařilo nepříznivý výsledek Bednářovou hlavičkou korigovat, ale na víc už čas nezbyl.

Vítkovicím se tedy na Strahově bodovat nepodařilo, i nadále zůstávají na pěti bodech a poslední podzimní šanci na vzkříšení budou mít za týden v pátek. Na ostravském Městském stadionu přivítají od 16 hodin žižkovskou Viktorku.

Sparta Praha B – FC Vítkovice 3:1 (2:0)

Branky: 11. Jirouš, 40. Třešňák, 55. Folprecht – 90. Bednář. Rozhodčí: Bílek – Novák, Teuber. ŽK: Putz (Sparta B). Diváků: 169.

Sparta B: Švenger – Švec, Kuncl, Heňa, Droppa – Sus (76. Valíček), Folprecht, Jirouš, Belaid (66. Smetana)– Třešňák (87. Putz), Glaser. Trenér: Zdeněk Svoboda.

Vítkovice: Vaclík – Krejčíř (46. Hritz), Švestka, Bednář, Reinberk – Krása, Klimek (61. Jungmann), Motyčka, Mikulenka – Sládek (76. Plešek), Mach. Trenér: Vlastimil Palička.