Baník U21 doma podruhé v řadě nezaváhal

Ostrava- Uplynulý fotbalový víkend Baníku Ostrava měl šestibodový nádech. Po sobotní výhře Koubkova A-týmu nad Kladnem se v neděliprosadili též hráči rezervního celku z Bazalů. Baník U21 dokázal vyhrát nad nebezpečným Uničovem, byť v poločase prohrával 0:1.

8.11.2009

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Svěřenci trenéra Jiřího Chytrého nevstoupili do druhého domácího utkání v řadě za sebou zrovna šťastnou nohou, když po třech minutách prohrávali po Řehákově přesné trefě 0:1. Od toho jako by se odvíjel celý první poločas, v němž na hřišti dominovali zkušenější uničovští fotbalisté, a jen díky několika spolehlivým zákrokům brankáře Bučka nebyl v poločasové přestávce rozdíl vyšší než jen jednobrankový.

„Tentokrát jsme začali špatně, přesněji řečeno hůř jsme do zápasu vstoupit snad ani nemohli. Byli jsme hodně pasivní a nepřesní. Hra v poli působila nesourodě,“ neskrýval rozčarování kouč Jiří Chytrý.

Před týdnem se Ostravanům v utkání s Mutěnicemi vydařil víc první poločas, tentokrát na hřišti dominovali až po změně stran. „Ve druhé půli už to bylo z naší strany o dost lepší. Začali jsme si vytvářet střelecké příležitosti, tři z nich jsme využili a dá se říct, že jsme vyhráli zaslouženě,“ zhodnotil kouč Chytrý hru Baníku U21 ve druhém poločase. Zvýšenou aktivitu i přesnost baníkovci korunovali třemi brankami. Ta první z nich, hodně kuriózní, padla po střetu hostujícího brankáře Šustra s dobíhajícím Dominikem Krautem, od jehož holeně míč doskákal do opuštěné branky.

Vítěznému obratu napomohl gólman

„Ano, byl jsem poslední, kdo se míče dotkl,“ hlásil po utkání nakonec dvougólový střelec. Baník strhl vedení na svou stranu po dvou velmi povedených křídelních akcích. V té první, po úžasném sólu, ještě stačil Krauta Šustr vychytat, ale o pár vteřin později se do vápna prodral Wojnar, jenž předložil lahůdkovou přihrávkou gólovku na hlavu Patrika Boháče. Ten jí nepohrdl a dostal Baník na koně. Poslední branku přidala dvojice Mário Križan a Dominik Kraut – první jmenovaný rozehrál přímý kop, ten druhý se prezentoval perfektní technickou střelou z hranice pokutového území – 3:1.

Hosté se sice v závěru nadechli k mohutnému finiši, avšak Antonín Buček vytasil z rukávu další skvělé zákroky, kterými zneškodnil Vejvodovu hlavičku a bravurním zákrokem vytěsnil nad břevno pokus agilního uničovského záložníka Žmolíka. „Tonda dnes předvedl několik vynikajících zákroků, které si zaslouží pochvalu,“ smál se po utkání dlouholetý baníkovský činovník Jaroslav Janoš. „Musím říct, že k tomu, abychom se do zápasu mohli vrátit, nám vydatně pomohl náš brankář, který nás několikrát opravdu podržel,“ dodal Chytrý.

Autor: Martin Maceček

8.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

vlevo Tomáš Marcinko, vpravo Patrik Bartošák

Bartošák před derby: Těším se a kolotoče se neobávám. Vždy věřím v naši sílu

Třinecký útočník Jiří Polanský.

Derby bylo pro mě vždy víc než jen normální zápas, říká Ocelář Polanský

Hejtman a starostka jako dva lídři z jedné obce. Jak volila Velká Polom?

/VOLEBNÍ VÝSLEDKY NEJVĚTŠÍCH OBVODŮ/ Pohled na výsledky voleb ze všech částí Ostravy přináší nejednu rozmanitost. Nejvyšší účast například zaznamenali v Čavisově, kde přišlo 75,89 procenta voličů. Nejvíce lidí doma naopak zůstalo ve Vítkovicích, kde vhodilo obálku s lístkem do urny jen 34,53 procenta lidí.

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Františka Formana, Ostrava-Dubina

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Opilec v Ostravě-Jihu dělal scény. Vyjednávač neuspěl, vyrážely se dveře

Lidé v jednom z paneláků ve Volgogradské ulici v Ostravě-Jihu si v noci na pondělí místo spánku „užili“ rozruch. Na vině byl soused (28), s nímž přijeli dělat pořádek policisté z Oddělení hlídkové služby.

Moravskoslezská nej... aneb výjimečnosti kraje ve výsledcích voleb

Mapa republiky se po víkendových volbách obarvila do modra, když ve všech krajích bez výjimky vyhrálo hnutí ANO. Severovýchod republiky má ale přece jen proti ostatní regionům některé volební výsledky jiné.