Svěřenci trenéra Jiřího Chytrého nevstoupili do druhého domácího utkání v řadě za sebou zrovna šťastnou nohou, když po třech minutách prohrávali po Řehákově přesné trefě 0:1. Od toho jako by se odvíjel celý první poločas, v němž na hřišti dominovali zkušenější uničovští fotbalisté, a jen díky několika spolehlivým zákrokům brankáře Bučka nebyl v poločasové přestávce rozdíl vyšší než jen jednobrankový.

„Tentokrát jsme začali špatně, přesněji řečeno hůř jsme do zápasu vstoupit snad ani nemohli. Byli jsme hodně pasivní a nepřesní. Hra v poli působila nesourodě,“ neskrýval rozčarování kouč Jiří Chytrý.

Před týdnem se Ostravanům v utkání s Mutěnicemi vydařil víc první poločas, tentokrát na hřišti dominovali až po změně stran. „Ve druhé půli už to bylo z naší strany o dost lepší. Začali jsme si vytvářet střelecké příležitosti, tři z nich jsme využili a dá se říct, že jsme vyhráli zaslouženě,“ zhodnotil kouč Chytrý hru Baníku U21 ve druhém poločase. Zvýšenou aktivitu i přesnost baníkovci korunovali třemi brankami. Ta první z nich, hodně kuriózní, padla po střetu hostujícího brankáře Šustra s dobíhajícím Dominikem Krautem, od jehož holeně míč doskákal do opuštěné branky.

Vítěznému obratu napomohl gólman


„Ano, byl jsem poslední, kdo se míče dotkl,“ hlásil po utkání nakonec dvougólový střelec. Baník strhl vedení na svou stranu po dvou velmi povedených křídelních akcích. V té první, po úžasném sólu, ještě stačil Krauta Šustr vychytat, ale o pár vteřin později se do vápna prodral Wojnar, jenž předložil lahůdkovou přihrávkou gólovku na hlavu Patrika Boháče. Ten jí nepohrdl a dostal Baník na koně. Poslední branku přidala dvojice Mário Križan a Dominik Kraut – první jmenovaný rozehrál přímý kop, ten druhý se prezentoval perfektní technickou střelou z hranice pokutového území – 3:1.

Hosté se sice v závěru nadechli k mohutnému finiši, avšak Antonín Buček vytasil z rukávu další skvělé zákroky, kterými zneškodnil Vejvodovu hlavičku a bravurním zákrokem vytěsnil nad břevno pokus agilního uničovského záložníka Žmolíka. „Tonda dnes předvedl několik vynikajících zákroků, které si zaslouží pochvalu,“ smál se po utkání dlouholetý baníkovský činovník Jaroslav Janoš. „Musím říct, že k tomu, abychom se do zápasu mohli vrátit, nám vydatně pomohl náš brankář, který nás několikrát opravdu podržel,“ dodal Chytrý.