Derniéra podzimní části I.B třídy začala ve Vřesině možná trochu vlažně, avšak nervózní závěr utkání a rovněž dramatický odchod do kabin daly na neurovnaný začátek střetnutí zapomenout.„Závěr byl vyhrocený, ale tak to tady někdy chodí. Myslím si, že velký podíl na tom měl náš bývalý hráč Jirka Kozelský, který možná zbytečně provokoval,” okomentoval dění v závěru derby klimkovický trenér Václav Prašivka starší.

„Klimkovičtí neunesli tíhu porážky a ujely jim nervy,” oponoval Jiří Kozelský.„Ten závěr mě trošku mrzí, ale zase na druhé straně ten adrenalin k takovému derby patří,” doplnil svůj pohled kouč Vřesiny.

Skóre měnila parádní hlavička


Favorizovaní hosté vstoupili do utkání pod dojmem výhry nad Polankou možná až moc profesorsky, zatímco Vřesina se čtyřmi teenagery v základní sestavě se od počátku snažila o dobývání klimkovické branky hlavně po stranách hřiště.„Jsem rád, že jsme do zápasu nevstoupili lidově řečeno s trenkama dolů před brodem. Začali jsme aktivně a nenechali jsme se soupeřem zatlačit,” liboval si Beňuš.„Do zápasu jsme přistoupili jako mistři sportu, hrát jsme začali až po třiceti minutách,” zlobil se kouč Klimkovic.

O první vzruch před Chalachanovou brankou se postaral nejzkušenější muž na hřišti, klimkovický dirigent Alois Grussmann, jenž se při dlouhém nákopu nedomluvil s vlastním gólmanem a zpětnou hlavičkou málem nabídl Hlouškovi možnost k otevření střeleckého účtu.

To se změnilo až po hodině hry, kdy na střílený Pernicův centr před Chalachanem nejvýše vyskočil šestnáctiletý Marek Kozelský a ukázkovou hlavičkou dostal Vřesinu do vedení. Jak se později ukázalo, syn velezkušeného Jiřího Kozelského dosáhl vítězné branky.„Marka musím pochválit, trefil to parádně,” ocenil kouč. Ovšem skóre se ještě předtím mohlo měnit na opačné straně hřiště, ale Prašivkova hlavička cíl nezasáhla a stejně dopadla i nadějná příležitost jednoho z dvojice nejlepších střelců Klimkovic Milana Sedláčka.

Faul brankáře rozhodčí neviděl


„Škoda že Milan tentokrát neprokázal rozvahu jako před týdnem proti Polance,” litoval trenér Klimkovic. Druhý snajpr Michal Bača se do hry vůbec nezapojil, těsně před výkopem sobotního duelu jej kvůli zranění vystřídal Pavel Peterek.„Michal se zranil už v týdnu, ale chtěl to zkusit. Jenže bolavé koleno se při rozcvičce ozvalo,” vysvětloval Prašivka starší. V samotném závěru zápasu měl na hlavě vyrovnání starší z rodiny Grussmannů, leč ani jemu se míč do sítě dopravit nepodařilo.

Ve druhé půlito na trávníku začalo jiskřit. A to také proto, že se hosté dožadovali odpískání pokutového kopu za faul brankáře Drobce na pronikajícího Prašivku. Ovšem rozhodčí Dresler měl ihned jasno – ukázal: hrajte dál!„Jasná penalta, brankář trefil nohy našeho útočníka. Míč ne,” viděl zákork trenér Prašivka.

Syn trenéra viděl červenou kartu


Oba aktéři byli také u dalšího sporného okamžiku zápasu. Už v prvním poločase brankář Michal Drobec vybíhal proti klimkovickému útočníkovi, srazil se s ním, ale rozhodčí po odpískaném faulu domácího gólmana ocenil zákrok pouze žlutou kartou.„Rozhodčí měl dát buď žlutou kartu hostujícímu útočníkovi za filmování, anebo vřesinského brankáře vyloučit,” měli jasno v poločasové přestávce diváci.

Červenou vytáhl rozhodčí až v závěru, když po druhém napomínání vykázal ze hry Václava Prašivku mladšího.„Nechci se Venci zastávat, myslím si však, že ta první žlutá karta byla více než přísná. Vždyť jej po souboji soupeř nakopl. To druhé napomínání? No byl to skluz, ale šel nohou na míč a měl ji na zemi,” vysvětloval Prašivka starší.

„Od počátku se mi zdálo, že by určitě kvalitní utkání mohla rozhodnout jedna branka. To se nakonec i stalo, derby rozhodla krásná hlavička. Soupeř měl několik velmi nebezpečných standardních situací, které jsme i s přispěním kvalitních zákroků Michala Drobce přestáli. Vyhrál šťastnější,” dodal Martin Beňuš závěrem.

Sokol Vřesina – TJ Klimkovice 1:0 (0:0)

Branka: 65. Marek Kozelský. Rozhodčí: Dresler – Klement, Třuslo. Žluté karty: Drobec, Jiří Kozelský, Tomáš Hruzík – Kursa, Sedláček, Prašivka ml. Vyloučení: 83. Prašivka ml. Diváků: 150.

Vřesina: Drobec – Munk, Horváth (69. Janíček), Jiří Kozelský, Tomáš Hruzík, Pernica, Bogdan (90. Buroň), Řehák, Antonín Hruzík (79. Adam Hruzík), Hloušek, Marek Kozelský. Trenér: Martin Beňuš.

Klimkovice: Chalachan – Marek Grussmann (46. Kursa), Knopp, Alois Grussmann, Matzner, Kašuba, Komár, Majling, Peterek (78. Vysocký), Václav Prašivka ml., Sedláček (71. Schulz). Trenér: Václav Prašivka st.