Domácí totiž zásluhou nejlepšího podzimního střelce Richarda Fasana strhli na začátku nastavení vedení na svou stranu, ale závěrečnou taktickou nekoncentrovaností dovolili hostujícímu Petru Šandovi podniknout rychlý brejk po levém křídle, po jehož centru se před brankou prosadil střídající Martin Schrom a sebral Krásnopolským dva cenné body.„Zápas zřejmě remízou skončit měl, ale nemuselo k tomu dojít takovým brutálním způsobem,” netajil po skončení zápasu zklamání trenér Krásného Pole Martin Janík.

Krásnopolští Sokoli se v závěru podzimu vypnuli k výsledkově úspěšným zápasům, avšak do závěrečného podzimního dějství vstoupili nekoncentrovaně a soupeři prakticky po celý první poločas dopřávali nezvykle hodně prostoru.„Před utkáním jsem kluky nabádal k maximálně soustředěnému výkonu, ale soupeř byl v prvním poločase lepší a fotbalovější,” glosoval Janík.

Poločasy se lišily jako noc a den


Bruntál hrál od počátku solidní kombinační fotbal, z něhož si však příliš šancí nevypracovával. A to také díky tomu, že alespoň Fasanem řízená defenzíva domácích působila vcelku jistě. Pouze Stefanovský se v úvodu pokoušel brankáře Dedka překvapit z úhlu u bližší tyče a nebezpečným se zdál být i Zabloudilův tečovaný přímý kop, jenž však domácí gólman dokázal zlikvidovat.

Po přestávce se obraz hry hodně změnil. Začal se hrát tempo fotbal a diváci viděli dohromady čtyři branky. Tu první vstřelil parádní trefou domácí David Vojtuš, jenž zužitkoval povedenou kolmici Petra Hrbáče, kterému v Krásném Poli neřekne nikdo jinak než Frco. Hostům k vyrovnání pomohl penaltový zákrok domácího gólmana na pronikajícího Martina Stefanovského. Z pokutového kopu vyrovnal Daniel Hoffmann. Nutno dodat, že v tu chvíli byl gól v domácí síti na spadnutí, protože si hosté za nepříznivého stavu vynutili opravdu velký tlak, a možná i proto si odvážejí na Jesenicko bod.

„Kdyby zápas skončil 1:1, tak by mě to tolik neštvalo, jako tahle remíza. Když se totiž na začátku nastavení prosadíme v koncovce, tak už to prostě ukopat musíme. Kluci se měli zatáhnout, třeba se pokusit vepředu natáhnout čas, ale místo toho si necháme dát gól z brejku do rozhozené obrany,” kroutil krásnopolský kouč hlavou.

Sokol Krásné Pole – Slavoj Bruntál 2:2 (0:0)

Branky: 52. Vojtuš, 90+1. Fasan – 76. Hoffmann z penalty, 90+3. Schrom. Rozhodčí: Bednár – Klimek, Fanc. Žluté karty: Volf, Hrbáč, Dedek – Stefanovský, Erben. Diváků: 110.

Krásné Pole: Dedek – Livar (54. Suchanec), Fasan, Výtisk, Třuslo, Hrbáč, Palus, Křižák, Volf (87. Marek), Hudeček (77. Weiss), Vojtuš. Trenér: Martin Janík.

Bruntál: Žáček – Ondřej Bačo (76. Schrom), Pánek, Erben, Fiury, Hoffamnn, Šanda, Zabludil, Chudý, Stefanovský, Ivo Bačo. Trenér: Jan Jedlička.