Z Vítkovic byl totiž po celých devadesát minut cítit až příliš velký respekt ze zkušenějšího soupeře. „Myslím, že jsme viděli bojovné utkání, které pro nás bylo svým způsobem klíčové. Nakonec jsme podlehli po několika drobných individuálních chybách, které soupeř nemilosrdně potrestal,“ řekl k utkání kouč Vítkovic Patrik Krabec.

Žižkovští působili celé utkání lepším dojmem, ale převahu využili až na počátku závěrečné desetiminutovky přesnou hlavičkou zcela osamoceného Jiřího Nováka a v poklidu výhru uhájili. „Do Ostravy jsme přijeli s jednoznačným cílem a ten jsme s obtížemi splnili. V úvodu jsme měli optickou převahu, ale ani z velkých šancí jsme se do vedení nedostali. To se nám nakonec podařilo chvíli před koncem, v době, kdy nám byl soupeř více než vyrovnaným protivníkem,“ vydechl po utkání kouč hostů Vlastimil Petržela.

Krabec zahájil závěrečné zkoušky


„Ne, před utkáním jsem určitě nervózní nebyl. Celý týden jsme si s klukama říkali, že sedmnáctí být stejně nemůžeme a že se pokusíme aspoň na závěr opět zabodovat,“ říkal v nadsázce novopečený, ale jen dočasně jmenovaný mladý trenér Patrik Krabec.Na postu hlavního trenéra druholigových Vítkovic si odbyl premiéru.První utkání v pro něj zatím neznámé funkci nedopadlo úplně nejhůř, ale body si nepřipsal.

Před zápasem o naději proti vyspělému týmu vedenému zkušeným a mnohými vavříny ověnčeným Vlastimilem Petrželou nabádal vlastní svěřence k maximálnímu nasazení. „Na dobrý výsledek můžeme pomýšlet jen maximálním nasazením na hranici sebeobětování. Musíme se vyrovnat s agresivní hrou soupeře a pokrytím jeho nejnebezpečnějších hráčů – Richradů Kaloda a Culka,“ hledal v týdnu recept, jak proti exligovému Žižkovu uspět.

Bohužel mu toúplně nevyšlo, jeho svěřenci utrpěli těsnou, ale naprosto zaslouženou porážku. „Zápas proti Žižkovu jsem bral jako zahájení závěrečné zkoušky na zisk profilicence. Teď si kladu tradiční otázku zkoušeného studenta: Obstál jsem v ní?“ trpce se Krabec pousmál.

Tým přezimuje s pěti body


Bílo-modří sice na hřišti nechali duši, ale proti kvalitnějšímu týmu to nestačilo. Hostům se v průběhu utkání podařilo daleko častěji zaměstnávat Tomáše Vaška, jenž mezi třemi tyčemi opět zaskočil za reprezentanta Vaclíka. „Kluci splnili to, na čem jsme se před zápasem domluvili. Dřeli, v obranné fázi zaujímali stanovené posty a byli včas za míčem. Ale v poslední čtvrthodince se mi zdálo, že jim začaly docházet síly, z čehož vyplynulo pár drobných chyb, za které jsme nakonec zaplatili gólem,“ poděkoval mladý trenér svěřencům.

Vítkovicím se v průběhu devadesáti minut podařilo branku žižkovského Hrušky ohrozit pouze sporadicky. V první půli se o to pokusil dalekonosným pokusem Mach, po změně stran byl opravdu blízko Richard Hritz. Nepodařilo se, a protože hostující Novák úspěšný byl, Vítkovice podzim zakončily šestnácté pouze s pěti body za jednu výhru s Jihlavou a dvě remízy s Opavou a Vlašimí.

„Směrem dopředu to samozřejmě nebylo bez chyb, ale kdybychom šli po půli do vedení my, pak bych byl ochoten věřit, že by mí svěřenci do toho dali ještě víc. Tak to totiž ve fotbale chodívá. Když se vede, tak se snáz překonává únava,“ dodal závěrem Krabec.

FC Vítkovice – Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)

Branka: 28. Martan. Rozhodčí: Adámek – Vysloužil, Peřina. Žluté karty: Hritz, Bednář – Balík. Diváků: 356.

Vítkovice: Vaško – Krejčíř, Švestka, Cverna, Reinberk (57. Bednář), Mach, Motyčka, Mikulenka, Jungman (85. Lokša), Sládek, Hritz. Trenér: Patrik Krabec.

Žižkov: Hruška – Kučera (26. Balík), Šťastný, Janů, Pulkert, Culek, Vaculík, Procházka, Novák, Kalod (87. Ujec), Martan (90. Hřebeček). Trenér: Vlastimil Petržela.