Ostravští nastoupí nejprve v neděli v Mladé Boleslavi a první polovinu soutěže zakončí soubojem s Olomoucí, který se odehraje v pondělí 30. listopadu ve Vítkovicích.

„Pauza byla pro nás atypická, protože byla dlouhá a zároveň se nám hráči rozutekli po reprezentačních srazech. Kromě odpočinku v úvodu cyklu jsme načerpali síly do závěru sezony, který chceme zvládnout,“ podotkl Koubek. Baník si přestávku zpestřil i modelovaným zápasem v Ludgeřovicích, kde vyhrál 8:0 (poločas 3:0, branky: 56. a 64. Zeher, 75. a 84. Strnad, 17. Coufal, 32. Kraut, 33. Boháč, 72. Varadi).

Boleslav bude atraktivní soupeř


Mrzelo ho, že ostravským fotbalistům se nevyhnula zranění. „Byly tady i negativní věci. Radim Řezník se po několika dnech vrátil ze srazu jednadvacítky. Nešťastně si natáhl třísla. Jeho stav se ale lepší a vše je na dobré cestě, aby v neděli v Boleslavi hrál,“ poznamenal Koubek.

Připravení nastoupit budou i další dva mladí reprezentanti Wojnar s Mičolou, kteří se v základní sestavě týmu trenéra Dovalila v duelu v Severním Irsku neobjevili. „Určitě ale během srazu nezaháleli a dobře trénovali. Uvidíme, jak na tom bude Mario Lička z pohledu únavy. Do utkání ale zbývá ještě dost času, abychom navodili zase správnou týmovou atmosféru.“

Jisté je, že Baník bude postrádat obránce Fernanda Nevese, který si odpykává trest za čtyři žluté karty. Volné místo ve středu obrany tak zaujme uzdravený René Bolf. „Dobře to vyšlo, protože Fernandovi se narodil syn a my mu povolili si to do pondělka užít v Paříži. Je to v životě každého přece velká událost. V očekávání je Tomáš Marek, který by se měl stát otcem každou hodinou,“ řekl Koubek s tím, že tým se dá dohromady a bude na utkání maximálně koncentrovaný. „Je totiž jasné, že v Boleslavi nás čeká hodně silný protivník, kterému se – stejně jako nám – daří. I proto očekávám atraktivní zápas,“ dodal Koubek.

Všechny články k ostravskému Baníku ČTĚTE ZDE!