Svěřenci trenéra Miroslava Koubka tak klesli v tabulce na čtvrté místo. S podzimní části ligy se Baník rozloučí příští pondělí (30. listopadu) utkáním s Olomoucí, které se odehraje ve Vítkovicích.

Ostravští se v Boleslavi dostali pod tlak, který na podzim ještě nezažili. Do vedení se domácí dostali díky brance z pokutového kopu nařízeném po ruce Aleše Neuwirtha. Baník odpověděl rychle a důrazně, kdy se po rohovém kopu Lukeše hlavou trefil uzdravený Bolf.

Hra pak nabrala rychlé obrátky a k viděné byl nadprůměrný ligový fotbal. Domácí byli lepší a akcie Baníku na bodový zisk držel výborný gólman Baránek, který svůj tým podržel hned třikrát.

Nejprve ve 27. minutě zneškodnil střelu Táborského, pak v 38. minutě vyrazil střelu Mendyho a v nastaveném čase nad ním nevyzrál při dalším sólu ani zkušený Kulič. „Baránkův výkon byl výborný,“ uvedl kouč Baníku Miroslav Koubek, jehož tým se musel vypořádat i se ztrátou levého obránce Tchuře. Ten musel odstoupit kvůli zranění už po 25 minutách hry.

Ostravští se o přestávce nevzpamatovali a nadále dodávali boleslavským fotbalistům dostatek prostoru k útočení. Boleslav rozhodla o své zasloužené výhře díky nádherné akci ze 73. minuty. To se podeváté v sezoně trefil nejlepší střelec ligy Kulič, kterému nádherně přihrával střídající Nečas.

Ostravským pak svitla naděje při průniku Varadiho, který ale branku netrefil. V 85. minutě pak pečetil výhru domácích Rajnoch. „Výhra to byla zasloužená a máme z ní obrovskou radost. Hrál se doopravdy výborný útočný fotbal. Je ale třeba poděkovat i Baníku, který k nám nepřijel bránit a snažil se hrát ofenzivně. To je základ takové podívané,“ poznamenal Rajnoch.

Úroveň utkání vyzdvihl i kouč Miroslav Koubek. „Zápas se mi líbil, až na ten výsledek. Trochu mě tam mate ta penalta, která byla nařízena podle výkladu pravidel hodně přísně. Ale budiž, začátek jsme neměli dobrý. Dokázali jsme ale vyrovnat a podržel nás gólman Baránek. Udělali jsme ale ve hře hodně chyb,“ řekl Koubek. „Boleslav vyhrála zaslouženě, měla větší kvalitu hry. Některé individuální výkony nebyly podle mých představ. Prohráli jsme hodně osobních soubojů, v útočné fázi to taky nebylo optimální,“ dodal Koubek.

„Mohli jsme rozhodnout už v prvním poločase. Byli jsme aktivní ve středu hřiště, kde jsme sbírali míče a snažili se neustále tlačit dopředu. Podali jsme nejlepší výkon v domácím prostředí v sezoně. Pochválit musím i obrannou čtyřku, která si pohlídala útočné akce soupeře,“ uvedl spokojený kouč Boleslavi Dušan Uhrin.