V pondělí po rozhodnutí ředitele oddělení profesionálního fotbalu Iva Lubase padla poslední naděje, že by Baník v případě dobrého počasí nemusel nastoupit na hřišti s vyhříváním, jak se na tom kluby nejvyšší soutěže usnesly pro zápasy od 16. do 20 kola. „My žádali o výjimku pro pondělní duel s Olomoucí, s čímž souhlasilo i vedení Sigmy, ovšem tušili jsme, že svaz verdikt ligového shromáždění nezmění,“ řekl manažer pro komunikaci Baníku Igor Bruzl.

Klub už se na přesun do Vítkovic, který znamená obrovské logistické břemeno, chystá pár týdnů. „Nemá cenu fanoušky zatěžovat informacemi, že na druhý konec Ostravy je potřeba převézt v podstatě vše, od otočných reklam doslova až po logem partnera označené kelímky na kafe do press centra,“ uvedl Igor Bruzl a pokračoval: „Hlavní pro nás teď je, abychom zvládli distribuci vstupenek, která se tentokrát bohužel dotýká i našich permanentkářů.“

Opozdilci nemusejí stihnout úvodní hvizd


Dispozice stadionu ve Vítkovicích jsou jiné, což přináší řadu úskalí. „V prvé řadě chci naše fanoušky za celé vedení Baníku požádat o shovívavost. Rozhodnutí ligového shromáždění jsme si nevymysleli my, a co je nejhorší, přišlo až dlouho poté, co jsme permanentky začali prodávat. Proto teď jejich majitele musíme nutit a žádat do vyzvednutí balíčku lístků. Pro příští sezonu se pravděpodobně dikce svazu se zápasy na vyhřívaném trávníku nezmění, ovšem to už budeme na přesun do Vítkovic připravenější. Například tím, že k permici na Bazaly dostanou fanoušci ještě jednu kartičku, kde budou mít uvedené své místo na stadionu ve Vítkovicích,“ poznamenal Bruzl.

Jenže letos něco podobného možné nebylo. Navíc stadion ve Vítkovicích není vybaven tak, aby tam šlo všechny lístky permanentkářům vydat až před utkáním, a tak se v rámci ulehčení náporu musejí zastavit do Fan shopu FCB na „Kuřím rynku“. „Chápeme, že to permanentkáře obtěžuje, ale jinou možnost nemáme. Před utkání na stadionu jsme schopni zajistit maximálně tři místa, kde půjde lístky na základě předložení permic vydávat, ale kdo to nechá na poslední chvíli, riskuje, že nebude odbaven včas,“ upozornil Bruzl.

Mezi fanoušky je vydáno celkově přes tři tisíce permanentek a vzhledem ke kapacitě hlavní tribuny ve Vítkovicích bylo jasné, že všichni se na ni nemohou vejít. „Proto majitelé permanentek do sektorů L a P dostávají jen lístky do vítkovických ochozů bez udání místa,“ uvedl Bruzl. Klub totiž získal výjimku a může hrát nyní na stadionu, kde nejsou nainstalovány sedačky.

Podle nejhoršího scénáře by i Baník bydlel v Praze


Kvůli tomu však byla kapacita stánku po pasportizaci svazu snížena na 7991 míst. „To všechno znamená komplikace, zejména pak na nás klade nároky po bezpečnostní stránce. Nesmíme nic podcenit, protože by se snadno mohlo stát, že v případě jakéhokoliv problému v ochozech už nám nikdo zápasy ve Vítkovicích nepovolí. Vzhledem k tomu, že vyhřívání je nejblíže v Olomouci, kde by nás ale klub také nemusel nechat hrát, tak by se třeba v příštím roce mohlo stát, že i Baník by v nejhorším případě byl přechodně doma na Strahově,“ nastínil jednu z katastrofických vizí Bruzl. „Musíme být rádi za to, že vítkovický stadion tady je. Dočasný azyl je pro nás a naše fanoušky v tuhle chvíli v podstatě spásou.“

Výdej lístků pro permanentkáře probíhá ve Fan shopu Baníku na „Kuřím rynku“ v pracovní dny od 9.30 do 17.30, v sobotu od 9 do 12 hodin. „VIP vstupenky jsou nyní zástupci klubu distribuovány k těm, kteří si je pořídili. Na Bazalech si mohou vstupenky vyzvednout majitelé karet Klub internacionálů, Klub legend a vlastníci permic od TJ Baník Ostrava. Lístky pro majitele klubových permanentek, které dostávali lidé například prostřednictvím našich partnerů, musejí žádat nyní u nich. Jedinou výjimkou jsou majitelé permanentek, jež si je pořídili prostřednictvím Deníku, pro ně máme jejich balíček lístků ve Fan shopu,“ uzavřel Bruzl s tím, že každý, kdo si lístky s permicí do sektorů T, S, L a P ve Fan shopu vyzvedne, dostane navíc stokorunový poukaz na nákup v baníkovské prodejně.

Pro ostatní fanoušky zbývá několik vstupenek na hlavní tribunu za 160 Kč a zbytek lístků na ochozy za 70 korun.

Všechny články o Baníku ČTĚTE ZDE!