I proto je v této chvíli podle jeho slov předčasné spekulovat o možném pohybu v hráčském kádru třetího celku ligy. „A to v obou směrech,“ uvedl Petera. Jasné je ale i to, že o možných přestupech se začne mluvit spíše až v příštích týdnech.

„V této chvíli ovšem neevidujeme jedinou konkrétní nabídku, na kteréhokoliv hráče Baníku,“ podotkl Petera.

Tuší, že po vydařeném podzimu bude o ostravské hráče zájem. „Zimní přestávka je dlouhá a během ní se možný zájemce o některého člena našeho kádru objevit může. Bylo by teď nefér říkat, že nikdo ze stávajícího týmu neodejde. V případě skutečně lukrativní nabídky jsme ostatně stejně jako v minulosti ochotni jednat,“ poznamenal Petera.

Hable se vrací do Itálie


Během podzimu se v hledáčku zahraničních klubů ocitlo několik fotbalistů Baníku v čele s Ličkou, Mičolou, Neuwirthem nebo Řezníkem. Vzhledem k finanční krizi, která dolehla na kluby v Česku i v zahraničí, není pravděpodobné, že by právě tuto zimu padaly na českém fotbalovém trhu rekordní sumy.

Prvním hráčem, který opustí Bazaly, je záložník Jan Hable. Tomu skončilo hostování a vrací se do italské Fiorentiny. Jeho odchod ani tak nesouvisí se sportovní výkonností talentovaného záložníka, ale spíše s přestupní cenou.


„Na jaře se do základu nedostal, na podzim v podstatě nehrál. Je pravděpodobné, že se určitě jednou i v mužském fotbale prosadí, ovšem vzhledem k jeho současnému využití v Baníku je jehoaktuální přestupní cena astronomicky vysoká,“ poznamenal Petera. V kuloárech se spekuluje o částce milionu eur, kterou ostravský klub neakceptoval.

Vedení Baníku pracuje i na posílení týmu. Během zimní přestávky dorazí na Bazaly dva zahraniční fotbalisté na testy. Prvním z nich je devatenáctiletý levý obránce Kire Risteski z makedonského FK Pelister Bitola. Druhým je pak pětadvacetiletý útočník kapverdské reprezentace Jerry Adriano, který působil v týmu Orlando Pirates v JAR. „Oba by se měli v Ostravě objevit v nejbližších týdnech a uvidíme, zda by nám pomohli,“ dodal Petera.

Všechny články k ostravskému Baníku ČTĚTE ZDE!