V předchozích třech duelech se prozatím ani jednou nepodařilo hráčům „Slezské“ rivala z moravské části Ostravy porazit, a v posledních dvou letech dokonce někdejší reprezentanti nejúspěšnějšího ostravského fotbalového klubu odcházeli z hřiště s pětigólovým přídělem (v roce 2007 1:5, loni 2:5). Je tedy jasné, kdo do utkání půjde v roli favorita.

„Každé vítězství nad Baníkem nás vždy velmi těší. Určitě bychom rádi vítěznou sérii natáhli o další dílek, ale vím, že soupeř se na nás letos opravdu důkladně připravuje a touží po našem skalpu. Do silvestrovského zápasu bychom měli nastoupit ve velmi podobném složení jako před rokem,“ sdělil bývalý reprezentační bek a současný sportovní ředitel Vítkovic Lubomír Vlk.

Pamětníci přátelských silvestrovských bitev určitě namítnou, že se letos bude hrát už popáté. Ano, ale… „Poprvé, na konci roku 2005, se nás nesešlo dost na každou stranu, a tak byla mužstva promíchána,“ připomněl před dvěma lety někdejší řízný obránce Baníku a dnes novopečený sportovní ředitel FK Senica Dušan Vrťo.

Střetnutí má výkop v tradičním čase. Hrát se začne v 11 hodin a pro fotbalové příznivce toužící po tradičním občerstvení bude otevřen nejen bufet hned u hřiště, ale také restaurace.

Silvestrovské derby 2008: FC Vítkovice – FC Baník Ostrava 5:2 (2:0)

Branky: Grussmann 2, Rozhon, Trval, Janík – Marek Poštulka 2.

Vítkovice – brankáři: Jursa, Šmíra, obránci: Karas, Orel, Papuga, Vlk, Zajíc, záložníci: Dostál, Baránek, Grussmann, Janík, Keler, Rozsypal, útočníci: Rozhon, Trval, Vožník.

Baník – brankář: Bernady, obránci: Korytář, Radimec, Mihola, Šlachta, Drozd, Vrťo, Šrámek, záložníci: Fryč, Karel Kula, Vlastimil Kula, Kreisel, Petr Němec, Mašlej, Šreiner, útočníci: Daněk, Pavlidis, Marek Poštulka, Samec.