„Vedli jsme nějaká jednání o doplnění trenérského týmu, ale nakonec jsme se s případnými adepty na uvolněný post po Vlastimilu Paličkovi nedohodli. Proto jsme přistoupili na záložní variantu, že mužstvo povedu společně s Patrikem Krabcem já,“ řekl krátce před začátkem fotbalisty nemilované zimní přípravy viceprezident a sportovní ředitel FC Vítkovice Lubomír Vlk.

K prvnímu novoročnímu tréninku se ostravští fotbalisté sejdou hned zkraje následujícího týdne. „V první fázi zimní přestávky musíme zapracovat na kondici, pak se zaměříme na herní stránku a konsolidaci kádru. Je jasné, že kompletní tým pohromadě zatím nemáme, ale věřím, že nejpozději do konce ledna přijdou opravdu kvalitní hráči. To, že nás čeká více než těžké jaro snad ani dodávat nemusím,“ prohlásil Vlk.

Ten se už definitivně bude muset obejít bez zkušeného útočníka Martina Proházsky, jenž ze zdravotních důvodů s velkým fotbalem skončil.

Kromě tréninkových galejí čeká na druholigové fotbalisty Vítkovic i pořádná porce zápasů – trenéři jich naplánovali dohromady třináct. Na hřišti se poprvé objeví 13. ledna, jejich premiérovým soupeřem bude divizní Orlová, osmý celek divize E.

Ještě v průběhu ledna se vítkovičtí hráči utkají se dvěma ostravskými týmy, 17. ledna přivítají Porubu a o deset dnů později se střetnou s Baníkem. Generálkou před startem jarních druholigových bojů by mě být zápas proti Fulneku.

A pak, pravděpodobně v pátek 5. března, přijde ostrý start v podobě domácího utkání s Baníkem Sokolov, po podzimu čtvrtým nejlepším týmem tabulky. „Už na konci podzimu jsem říkal, že boj o záchranu určitě nevzdáváme. Pokud se nám podaří proti Sokolovu uspět, tak věřím, že to nebyly jen fráze,“ dodal Lubomír Vlk.

Přehled lednových přípravných zápasů Vítkovic:
13. ledna od 15.30 hodin: Orlová – FC Vítkovice
17. ledna od 11 hodin: FC Vítkovice – Poruba
20. ledna od 14.30 hodin: FC Vítkovice – Hlučín
23. ledna od 13.30 hodin: FC Vítkovice – Kravaře
27. ledna od 14.30 hodin: FC Vítkovice – Baník Ostrava
30. ledna od 11.00 hodin: FC Vítkovice – Čadca