Hosté o výhře rozhodli už v prvním poločase, kdy zahrávali v úvodních20 minutách pět rohových kopů. Při tom posledním Horejš hlavou otevřel skóre. Dynamo pak zbylých70 minut jenom bránilo a snažilo se hru kouskovat.

Ostravští, kterým zápas vůbec nevyšel a kazili i jednoduché přihrávky, měli několik šancí po standardních situacích – Neves, Mičola ani Lukeš ale Kučeru nepřekonali. V 89. minutě při drtivém tlaku Baníku spálil obrovskou šanci Tchuř, který z hranice malého vápna z voleje netrefil prázdnou branku.

Trenér Českých Budějovic Jaroslav Šilhavý pochválil svůj tým za bojovnost. „Zrodil se překvapivý výsledek, který nás moc těší. Před zápasem jsme respektovali sílu Ostravy, která byla rozjetá. I proto jsme chtěli hrát ještě více z obranného pásma než na Slavii, což se nám osvědčilo. Celý první poločas byl z naší strany vydařený, hráli jsme dobře i takticky.

Domácí si nevytvořili kromě několika závarů vyložené šance. Po přestávce jsme chtěli hrát jednoduše a hráče jsme nenabádali, aby nebyli pasivní. Už kvůli síle Baníku jsme se ale dostali pod tlak, který jsmeovšem ustáli. Udělali jsme velký krok k záchraně v soutěži,“ podotkl Šilhavý.

Miroslav Koubek byl zklamaný, ale ocenil hru soupeře. „Musíme tu porážku přijmout, takový je fotbal. Přišla ale v nevhodnou dobu,“ narážel Koubek na výsledky protivníků v boji o čelo tabulky.„Během utkání jsem si několikrát vzpomenul na náš pohárový zápas s Příbramí. I oni proti nám hráli s takovou taktikou a my se neprosadili. Budějovice daly gól ze standardky, kdy hráč, který měl Horejše hlídat, nebyl důsledný. Budějovice pak hrály chytře, zatáhly blok až do vápna a my se těžko prosazovali.

Bohužel nám chyběla větší technická kvalita. Nedařilo se ani jednomu útočníkovi, centry tam nějaké byly, ale nedostávali jsme se ani k odraženým míčům. Nepomohli jsme si ani standardkami. Mužstvo projevilo snahu s nepříznivým stavem něco udělat, ale dostalo se do úzkosti a do křeče. Výkon soupeře musím ocenit, bojoval na hřišti o prostor a výborně bránil,“ dodal Koubek.

20. kolo první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava – SK Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)

Branka: 22. Horejš. Rozhodčí: Královec(známka Deníku: 4) – Zlámal, Vysloužil. Žluté karty: Tchuř, Neves, Bolf – Laštovka. Diváci: 9317.

FC Baník Ostrava: Baránek 3 – Řezník 4, Bolf, 3 Neves 4, Tchuř 4 – Lukeš 3, Marek 4, Lička 4 – Varadi 4 (77. Wojnar 4), Zeher 4 (46. Vydra 3), Mičola 4 (65. Strnad 4). Trenér: Koubek.

SK Dynamo České Budějovice: Kučera 2 – Laštovka 3, Horejš 3, Žižka 3, Krob 3 – Hudson3 (68. Stránský 3), Otepka3 (90. Sedláček), Černák 3, Riegel 3, Volešák3 – Meszároš3 (80. Ondrášek). Trenér: Šilhavý.