Už v pátek je na Městském stadionu čeká od 16 hodin další důležitý střet. Do Ostravy přijede jeden z favoritů na postup do nejvyšší soutěže FC Hradec Králové.

„Hosté jsou jednoznačným favoritem nejen v nadcházejícím utkání, ale také v celé soutěži. Mají vyvážený tým, který produkuje asi nejlepší fotbal ve druhé lize,“ skládá soupeři komplimenty trenér Vítkovic Lubomír Vlk, který však před dalším domácím vystoupením neskrývá mírný, ale zdravě sportovní optimismus.

„V Čáslavi jsme zahráli dobře, což po utkání přiznal i trenér soupeře. Kluci plnili všechny pokyny na jedničku a Zenit prakticky, až na jeden závar, k ničemu nepustili. Naopak sami si vytvořili několik slibných příležitostí, z nichž nakonec aspoň tu jednu proměnili a dali tak najevo, že se s námi i nadále musejí počítat. I proti Východočechům budeme hrát na vítězství a já věřím, že se k němu dopracujeme,“ řekl Vlk.

Na zápas platí i hokejové vstupenky


Ve Vítkovicích se však před pátečním duelem musejí vypořádat s jednou citelnou absencí. „Bude nám chybět stabilní stoper Cverna, jenž si odpykává karetní trest. Ale na druhé straně už k dispozici asi bude záložník Filip Racko, který měl v minulém týdnu zdravotní problémy. Teď je však naprosto zdráv, celý trénuje a je připraven naskočit,“ vysvětlil Vlk.

Ostravané mají svému soupeři co oplácet. Nejenže jej ve druhé lize už téměř čtyři roky neporazili (z vítězství se radovali naposledy 9. dubna 2006), ale navíc na podzim Pod Lízátky odehráli dobré střetnutí, leč nakonec z Hradce odjížděli rozladěni po porážce 0:1. Tenkrát totiž podle jejich názoru jediný gól zápasu padl po hned dvou faulech na gólmana Vaclíka. „Co bylo, bylo. Teď je tady nový zápas. Doufám však, že se v pátek o bodech rozhodne sportovněji,“ dodal trenér Vítkovic.

Začátek pátečního zápasu byl o hodinu posunut kvůli kolizi s druhým semifinále hokejové extraligy, které začíná v ČEZ Aréně po 18. hodině. „Když jsme se v pondělí večer dozvěděli o postupu hokejového týmu, nebylo co řešit. Jen jsme museli kontaktovat fotbalový svaz se žádostí o změnu času. Ten jsme nakonec společně stanovili na 16. hodinu, s tím, že ostravští fanoušci mají čas pohodlně přejít po skončení fotbalu přímo na hokej. Navíc jsme se rozhodli, že ten z diváků, který se u vstupu na Městský stadion prokáže vstupenkou na hokej, půjde na fotbalový souboj s Hradcem zdarma,“ řekla Deníku obchodní a finanční ředitelka FC Vítkovice Pavla Piatkewiczová­.