Trenér Miroslav Koubek by klidně mohl v úvodu sezony rozdělit zápasy do týdenních bloků, kdy celek čeká vždycky dva zápasy venku (Tbilisi, Příbram) a dva doma (WIT Georgia, Slavia).

Před ligovým startem trenér upozornil, že vysoká pohárová výhra byla příjemná, ale už je zapomenuta. „Čeká nás přestup do jiného vlaku. Měli jsme právo užít si výhru z Gruzie jen přes noc, od pátku už myslíme zase na první ligový zápas v Příbrami,“ podotkl Koubek.

Právě U Litavky přitom Baník loňskou sezonu končil a navíc tam přišel po všeobecně známých incidentech i o dvě opory Martina Lukeše a Radima Řezníka. Příbrami, kde ostravský celek nevyhrál šest let, má co vracet. Jen v minulé sezóně s ní sehrál čtyři vyrovnané zápasy, zvítězil ale jen jednou. „Příbram poměrně dobře známe, ale řada opor soupeře někam odešla,“ usmál se Koubek. Hušbauer, Pilík, Fantiš a Šmejkal se v létě stěhovali na Bazaly.

„Věřím, že taková ta morální síla, kterou Příbram zlobila, se s nimi přelila k nám. Ne že nám by předtím scházela, ale třeba zrovna tito hráči do našeho projevu vnesou to, co v něm trošku chybělo,“ dodal trenér. Je rád, že až na distancované hráče bude mít k dispozici všechny hráče. „Vyčkávali jsme, jak na tom budeme po utkání v Tbilisi zdravotně, ovšem vypadá to dobře, nikdo nehlásí žádné komplikace. Ty dva hráče musíme nahradit, to jsme věděli dlouho dopředu,“ řekl Miroslav Koubek.

Domácí prošli v létě velkými změnami a nový kouč Martin Hřídel má k dispozici o hodně mladší tým, kterého zatím trápí slabší produktivita. „Pracujeme na tom. Do šancí se dostáváme a máme v týmu hráče, kteří jsou schopni takové šance zakončit,“ řekl Hřídel.