Zatímco hráči se musejí už od včerejška vyrovnávat s nástrahami posledního totalitního režimu v Evropě, podobně na tom budou nakonec i příznivci Baníku.

Ti mohou zapomenout na to, že by mohli sledovat na některé internetové televizi přímý přenos. Fanoušci Baníku budou dnes odkázání na staré dobré rádio. „Vstupy z utkání bude přímo z Mogileva přenášet Český rozhlas a Radio Orion,“ poznamenal tiskový mluvčí klubu Igor Bruzl.

Baník si do Běloruska přivezl svého kuchaře Jozefa Golise, většinu surovin na vaření i pitnou vodu. „Nechceme nic podcenit,“ uvedl generální manažer Baníku Verner Lička.

Ostravský kouč Miroslav Koubek má také o tomto soupeři dostatek informací. „Soupeř prokazuje dobrou herní složku, ani po taktické stránce na tom není Dněpr špatně. Je to fotbalový protivník, dobře kombinuje. Žádnou obvyklou buldočí povahu ruské školy jsem nevypozoroval,“ připustil Koubek.

Cíl jeho týmu je jasný „Nebudu zastírat, že je to hratelný soupeř, šanci máme ale za podmínky, že navážeme na výkon, jaký jsme předvedli proti Slavii. Té jsme byli minimálně rovnocenným partnerem, a to v našem stavu bylo velmi potěšitelným zjištěním. Vyhodnotili jsme zápas pozitivně,“ poznamenal Koubek.

To, že by se mohl opakovat výsledek z Tbilisi, nečeká. „Budeme chtít ale navázat i na pohárové utkání v Gruzii, kde jsme měli zesílený střed, ale přitom jsme byli dost aktivní. Pohárová matematika je jasná, gól venku se hodně cení. Ale pozor Dněpr vyřadil norský Staebek, čeká nás hodně silný protivník,“ podotkl Koubek.

Dobře přitom ví, že po odchodu Ličky, Mičoly a Vydry se právě v koncovce zatím ostravský celek trápí. „My jsme proti minulé sezoně ztratili útočnou sílu, ta situace je taková, jaká je. I když jsem s tím s názorem nesouhlasil, že odešlo osmnáct nebo devatenáct gólů, tak musím uznat, že nám odešli hráči, kteří branky dokázali dát. Uvidíme, jestli na to dokážeme navázat a o branky se podělit. Góly nám chybí a příchod Zdeňka Šenkeříka tuhle věc nevyřešil,“ řekl Koubek.

Proti Mogilevu by měla dnes nastoupit podle všeho aktuálně nejsilnější sestava a vůbec poprvé v mistrovském utkání vedle sebe nastoupit Lukeš s Frejlachem. „Nemyslím si, že bychom byli jednoznačným favoritem. Šance jsou padesát na padesát. Vyhrát, to by bylo super, ale hlavně musíme udržet vzadu nulu a věřím, že nějaké šance si vytvoříme. A pak to chce je proměnit,“ uvedl obránce Radim Řezník.

Utkání začíná na stadionu Spartak v 18 hodin a řídí jej polský rozhodčí Robert Malek.

Pravděpodobné sestavy:

Dněpr: Kopancov – Kapov, Gončar, Obrazov, Ževnerov – Šunejko, Byčenok (Černych), Karpovič, Těreščenko (Magal) – Kozlov (Zeňkovič), Jurčenko.

Baník: Daněk – Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves – Lukeš, Marek, Frejlach – Zeher, Varadi, Pilík.