Ani v Mladé Boleslavi ostravský celek toho ale v útočné fázi moc nepředvedl, což byl i podle trenéra Koubka hlavní rozdíl mezi oběma celky. „Domácí vítězství je v pořádku, Boleslav vyhrála zaslouženě. Do utkání jsme nevstoupili špatně a Bolf měl po rohovém kopu šanci, kterou normálně proměňuje. Pak jsme ale inkasovali ze standardky, což změnilo dění na hřišti. V poslední době se nám tyto situace stávají osudové, byl to třetí inkasovaný gól v řadě po rohovém kopu soupeře,“ poznamenal Koubek.

Před utkáním překvapil změnami v sestavě, kdy poslal do branky Víta Baránka a na hrot útoku Zdeňka Šmejkala. Zkušený gólman Baníku, který v jarní části ligy „vychytal“ třetí místo, se ale v klíčové situaci utkání podepsal pod rozhodující gól. Koubek se ho ale zastal. „Rolko to provedl výborně. Je to hráč, který, už kvůli své postavě, je v takových momentech těžko branitelný,“ poznamenal Koubek.

„Aleš Neuwirth měl Rolka na starost, ale takový je fotbal, že se občas hráč soupeře prosadí. Bary (Víťa Baránek – pozn. red.) tam vletěl, ale na míč i přes protihráče nedosáhl. Měl na rozhodnutí zlomek vteřiny, vyhodnotil to tak, že míč může mít, ale neměl ho,“ uvedl Koubek. „Tahle branka měla jiný charakter než ty s Olomoucí,“ stál si za svým ostravský trenér a bývalý ligový gólman.

Po inkasované brance se hra Baníku otřásala v základech a Boleslav měla do pauzy drtivou převahu. „Ztratili jsme kontrolu a domácí nás chtěli dorazit,“ komentoval trefně dění na hřišti Koubek.

A už v 34. minutě stáhl ze hry Šmejkala. „V té chvíli bylo na vystřídání asi pět nebo šest hráčů. Prohrávali jsme osobní souboje, neměli odražené míče. Náš výkon v útočné fázi byl zbabělý. Hru jsme potřebovali rozhýbat, proto šel do hry Pilík,“ vysvětlil Koubek.

„Záměr byl takový, aby hrál Zdeněk Šmejkal více od lajny, z hloubky hřiště. Ve spojení s dalšími kluky v útoku, ale naše úderná síla postrádala dynamiku. Proto jsem tam dal Pilíka, který měl hru rozhýbat,“ řekl Koubek.

O přestávce burcoval své svěřence a hlavně poslal na hřiště Greguše, který na rozdíl od Hušbauera alespoň trošku pomohl pasivně hrající záloze. „Jedna inkasovaná branka ve fotbale nic neznamená, s tím se dá žít. Ale ukázalo se, jak moc nás tlačí bota v útoku. Hráli jsme zbaběle,“ zopakoval ostravský trenér a připomněl, že mu v utkání chyběli zraněný Lukeš a distancovaný Varadi.

„A to jsou ztráty, které se těžko nahrazují. Před sezonou jsem myslel, že někteří hráči, kteří nyní dostávají šanci, budou hrát mnohem menší části zápasů. Že se tam budou dostávat postupně,“ poznamenal Koubek. Vyzdvihl výkon stopera Frydrycha, který nahradil Bolfa.

Ostravský celek má za sebou v každém případě mizerný vstup do sezony, což nelze přičítat ani náročnému losu (Příbram 0:0, Slavie 1:1, Brno 3:0, Sparta 0:4, Olomouc 1:2). „Baník není momentálně fit, to uznávám,“ řekl Koubek, který věří, že se jeho tým po čtvrté porážce v řadě zvedne.„Já už do té série pohárový nezdar nepočítám, ale budiž. Určitě po takové sérii naše psychika slábne. Nikdo nám ale nepomůže, musíme se zmobilizovat sami,“ zdůraznil Koubek a naznačil, že momentálně jeho tým nemůže myslet na nejvyšší příčky v tabulce.

„Máme pět bodů a čtyři záporné body v tabulce pravdy. Jsme v pozici týmu, který hraje o záchranu. Momentálně nemáme na to, abychom atakovali pohárové příčky. Musíme dále pracovat a zvednout se. Jiné řešení nevidím,“ poznamenal Koubek.

Boleslavský kouč Miroslav Stanner byl po utkání pochopitelně už kvůli předvedenému výkonu spokojený. Boleslav včera Baník jasně přehrála.
„Byli jsme jasně lepší a vyhráli zaslouženě. Některé výkony se mi moc líbily. Baník má své problémy, ale to nic nemění na ceně naší výhry,“ dodal Karel Stanner.