A byla to výstižná reakce.

Ostravští fotbalisté se pomalými krůčky přesouvají ke třem stovkám ostravských fandů, kteří neúnavně celý zápas hlasitě povzbuzovali svůj tým.

Třeba celý druhý poločas (bez přestávky!) se ze dvou sektorů ozýval pořád dokola chorál (Olé Baník Ostrava). Když hráči přicházejí ke kotli, velká část z nich se k nim otočila zády.

Hráči, kteří přišli v létě, jen těžko chápou, co se děje. Ti, co na Bazalech vyrostli a třeba pamatují jarní mizerii z předloňského roku, dobře vědí, že věrným příznivcům pomalu dochází trpělivost. „Fanoušky chápu a vůbec se jim nedivím. Oni jedou přes celou republiku, perfektně nás povzbuzují celý zápas, a my pak předvedeme tohle. Musíme jezdit všichni po zadku, celý zápas, hrajeme přece za Baník. To si musíme všichni uvědomit. Každý si musí sáhnout do svědomí sám. To není fráze, takhle se za Baník nebojuje,“ řekl rázně stoper Aleš Neuwirth, který včera poprvé vykonával funkci kapitána. „Když budeme všichni jezdit po zadku, a třeba prohrajeme, tak oni nám zatleskají. My jsme si ale dneska jejich potlesk nezasloužili.“

Aleš Neuwirth během celého utkání bránil při standardních situacích Adriána Rolka, který mu v osudové 21. minutě odskočil a hlavou rozhodl. „Byl tam úplně sám, měl jsem stát u něj. Bohužel při tom opakovaném centru jsem se k němu už nedostal, ono to s těmi jeho dvěma metry není lehké. Ale nechci se na nic vymlouvat,“ uvedl Neuwirth.

Další neubráněná standardní situace ho mrzela. „Opakuje se to zápas co zápas. Zase jsme to nezvládli a dostali gól. To dostalo domácí na koně,“ poznamenal Neuwirth, který nechtěl vůbec rozebírat, zda při inkasovaném gólu chyboval spíše gólman Vít Baránek.

„To je jedno, já ani nevím, jestli si volal, že míč má, nebo ne. Ani on na něj nedosáhl a my dostali gól. Možná tam šel zbytečně, kdyby zůstal na brankové čáře, tak by míč v pohodě měl. Ale takhle po zápase je těžké se k tomu vyjadřovat. Nám se to stává opakovaně. Je to pořád dokola, takové chyby nás stojí body,“ podotkl Neuwirth.

I ostravský obránce věděl, že hlavní problém Baníku je momentálně v mizerné útočné hře. „V prvním poločase jsme nevystřelili na branku, po pauze se to zlepšilo, ale pořád to není ono. Chybí nám lepší finální přihrávka, po které bychom mohli dát gól,“ poznamenal Neuwirth.

I on označil sobotní domácí zápas s Teplicemi za hodně důležitý. „Musíme to zlomit vůlí, a bojovností, jinak to nebude. Ambice měnit teďka nebudeme, pořád je za námi šest kol. Nyní potřebujeme vyhrát a chytit se. Tým nemáme špatný.“