FC Vítkovice – FC Vysočina Jihlava B 1:1 (1:0)

Domácí do posledního podzimního zápasu sice vstoupili i díky větru v zádech o popznání aktivněji, ale do vedení mohla jít i tak rezerva druholigové Jihlavy. Krátce před naplněním první čtvrthodiny se po Demeterově centru šikovně obtočil kolem stoperů mladý Jan Kosák, avšak jeho povedená technická střela skončila s dopomocí natahujícího se domácího gólmana Tibora Dičky na břevně. Nový muž v základní sestavě nahradil v sobotu se ženícího Tomáše Vaška. „Kromě něj nám chybí i Filip Klepek, který si vážně poranil rameno,“ vysvětloval vítkovický trenér nečekanou změnu.

A osmnáctiletá vítkovická naděje velebila dobře postavenou branku i o chvíli později, když se jen díval, jak se míč po prudké Kučerově ráně z hranice velkého vápna odráží znovu od horní tyče.

Ostravané se ke slovu znovu dostali až krátce před poločasem. Ovšem Michalu Punčochářovi po dvou zahozených šancích nezbylo než se chytat za hlavu. „Celý podzim mě mrzelo, že se naši útočníci vůbec nedokážou v koncovce prosadit,“ pravil po utkání Vlk. Ale nakonec se jeho svěřenci gólové radosti přece jen dočkali – tři minuty před pauzou zatočil Richard Vaclík přímý kop ke vzdálenější tyči, kam Matiášek v brance jihlavského béčka nedoskočil.

„V tom uragánu, který nám v prvním poločase mohl pomoci, jsme ale měli častěji pálit na branku a vybudovat si vyšší náskok,“ poznamenal vítkovický kouč. Jihlavané ani za nepříznivého stavu zbraně nesložili, a po změně stran se hnali za vyrovnáním. Za zvýšenou aktivitu byli nakonec odměněni po hodině hry, když se po centru Dobrovolného trefil do odkryté branky zcela nekrytý Jan Kosák. Jak se později ukázalo, jeho branka byla posledním skutečně zajímavým okamžikem jinak ne příliš pohledného a v závěru neurovnaného střetnutí. „Jak bych to řekl? Zápas jsme si nevyhráli kvůli promrhanému prvnímu poločasu. Ale remíza je asi spravedlivým vyjádřením rozložení sil na trávníku. Jihlava dobře věděla, že naše ofenziva je momentálně odvislá pouze od podpory krajních beků. Na to se dobře připravila a naši útočnou snahu otupila,“ dodal Lubomír Vlk.

Branky: 42. Vaclík – 62. Kosák. Rozhodčí: Chramcov – Kneisl, Jahoda. ŽK: Hritz, Vaclík, Punčochář – Kosák, Príborský, Dobrovolný, Tecl.

Vítkovice: Dička – Vlk, Švehla, Cverna, Silveira (74. Derych) – Vaclík (82. Lokša), Förster, Kušnír, Pešek (64. Moravčík) – Punčochář, Hritz.

Jihlava B: Matiášek – Príborský, Ptáček, Filip, Dobrovolný – Demeter, Kučera (83. Poláček), Lovětinský, Leligdon, Kosák (89. Šandera) – Tecl.