„Škoda, že lidé zapomněli na to, že se v Petřkovicích hrálo i ve státní svátek. Jinak by totiž závěrečnému podzimnímu duelu asi nechybělo nic, co dělá fotbal fotbalem,“ zalitoval krátce po skončení utkání petřkovický trenér Václav Štverka, který společně s hráči slavil možná trochu nečekanou, ale naprosto zaslouženou výhru nad vedoucím Krnovem.

FC Odra Petřkovice – FK Krnov 3:0 (1:0)

„Domácí zvítězili naprosto zaslouženě, protože my sami jsme si tady nezasloužili něco uhrát. Směrem dopředu jsme byli absolutně jaloví, a navíc jsme k tomu přidali školácké chyby vzadu, které umožnili domácím jít do dvoubrankového vedení,“ smutnil u kabiny hostů krnovský kouč Antonín Hudský. „Ale je to jen fotbal a k němu patří nejen výhry, ale i umění smířit se s porážkou. Přesto však věřím, že po zimní přestávce se budeme i nadále rvát na čele tabulky,“ dodal.

Favorizovaní Krnované přitom do zápasu nevstoupili vůbec špatně. Naopak, v úvodu dávali najevo, že ani na závěr podzimu z Petřkovic, kde před půlrokem zvítězili s přehledem 2:0, nehodlají odjet s prázdnou. Jenomže z platonického tlaku nevytěžili kromě nebezpečného Šromova centru, který však spolehlivě fungující domácí defenziva odvrátila, nic, co by zásadně ovlivnilo další průběh střetnutí. „V posledních zápasech nám stabilizovaná obrana začala fungovat a hned se to projevilo i na výsledcích. Začalo to už v Opavě a přes Frýdlant klukům koncentrace vydržela i do souboje s lídrem župního přeboru,“ pochvaloval si domácí kormidelník Václav Štverka, kterého navíc mohl do poločasové přestávky uspokojit kromě těsného vedení, jež zajistil pohotovou střelou jeho syn David, i fakt, že se soupeřem, jenž po šestnácti kolech nasbíral téměř dvojnásobek bodů, jeho svěřenci drželi krok i v poli.

Ani po přestávce se dění na trávníku nijak dramaticky nezměnilo. Ten z přihlížejících, kdo čekal, že Krnov zatlačí devátý celek tabulky před vlastní branku, musel být zklamán. Odra i nadále hrála se vztyčenou hlavou a pod Landekem byl k vidění oboustranně aktivní fotbal. Branky však stříleli pouze domácí, kteří těsné vedení rychle pojistili Levčíkovým povedeným přímým kopem a v samotném závěru ještě střídající Jiří Horák přidal třetí gól. „Vyplatilo se nám přidržení se osvědčeného hesla, které praví, že vítězná sestava se nemění. A tak jsme opět nastoupili s jen jediným hrotem, i když se nám nabízely i jiné alternativy. Klukům bych rád nejen za výhru poděkoval, předvedli kolektivní a fotbalový výkon,“ potěšilo trenéra Štverku.

Branky: 39. David Štverka, 54. Levčík, 90+1. Horák. Rozhodčí: Kaloč – Futerko, Vítek. ŽK: David Štverka – Daříček, Matějíček, Kozák, Tomáš Hudský. ČK: 90. Matějíček (Krnov). Diváci: 100.

Petřkovice: Otoupalík – Burián, Indra, Michálek, Uličný – Handzlík (75. Horák), Levčík, Smékal (90. Darda), David Štverka, Tomek (68. Potůček) – Hubeňák. Trenér: Václav Štverka.

Krnov: Furtchak – Matějíček, Biskup, Daříček, Kozák – Bartoníček, Tomáš Hudský, Mitura (46. Šimčík), Cudrák – Krčmařík (90. Dvořák), Šrom. Trenér: Antonín Hudský.

Klíčové okamžiky střetnutí Petřkovice – Krnov

13. Po pravém křídle unikající Jakub Šrom hledal ostrým přízemním centrem nabíhajícího Marcela Cudráka, kterého však pokryl a míč do bezpečí odkopl vracející se Stanislav Burián.

33. David Štverka pálil z dálky pod břevno, gólman Taras Furtchak ránu vyrazil na roh.

35. Daniel Handzlík vyslal kolmou přihrávkou Davida Štverku za stopery, zkušenému záložníkovi však chyběl k zakončení půlkrok.

37. Lukáš Krčmařík se dostal na hranici domácí šestnáctky k míči, ale slabou střelou z otočky pozorného Jana Otoupalíka nezaskočil.

39. Filip Smékal poslal míč na hranici šestnáctky Davidu Štverkovi, který se obtočil kolem bránících hostů a přesně mířenou přízemní střelou poslal domácí do vedení – 1:0.

48. Tomáš Hudský se po rohu Lukáše Krčmaříka dostal k hlavičce, ale Jana Otoupalíka nezaskočil.

51. Jakub Šrom se uvolnil přes Kamila Indru, jeho prudkou ránu mimo tři tyče tečoval křižující Petr Michálek.

53. Po Smékalově kolmici se k hostující brance hnal Daniel Handzlík. Těsně před vápnem jej však nedovoleným zákrokem zastavil Richard Kozák a z následného přímého kopu se trefil parádně přes zeď David Levčík – 2:0.

75. Střídající Jiří Horák se hned po nástupu na hřiště mohl po Potůčkově přiťuknutí zapsat mezi střelce. Jeho střelecký pokus z jedenácti metrů ale krnovská obrana zneškodnila.

89. Rychlá petřkovická akce po pravé straně, kterou „českou uličkou“ připravil pro Jiřího Horáka záložník David Štverka skončila křížnou střelou těsně vedle.

90. Vzájemný souboj Václava Potůčka s pravým krnovským obráncem Stanislavem Matějíčkem skončil oplácením druhého jmenovaného, kterého po konzultaci s asistentem hlavní rozhodčí Kaloč vykázal ze hry.

90+1. David Levčík nadýchaným obloučkem rozehrál přímý kop na rozběhnutého Václava Potůčka, který centrem z levé strany našel před odkrytou brankou osamoceného Jiřího Horáka – 3:0.