Přesto však stále teprve dvaadvacetiletý zadák nebyl po podzimní derniéře nijak zvlášť nadšený.

Podzim jste zakončili nerozhodným výsledkem s béčkem Jihlavy. A to přesto, že jste šli do vedení…

Je to škoda. Chtěli jsme na závěr podzimu naplno zabodovat. Ale bohužel to nevyšlo. Myslím si však, že první poločas byl z naší strany dobrý. Jen to chtělo přidat ještě aspoň nějakou další branku. Měli jsme se víc natlačit do gólu, protože kdybychom v poločase vedli vyšším rozdílem, pak už by se soupeř hůř dostával do zápasu.

Říkal jste, že jste se měli víc tlačit do gólu. Vy jste to koneckonců názorně předvedl, když jste míč i brankářem Matiáškem do sítě dopravil. Ale ta situace byl spíš komická.

To jo. I mně to pobavilo. Centrovaný míč ze strany šel vysoko na zadní tyč. Já šel do předem prohraného souboje s gólmanem. Zkusil jsem jej zatlačit. To byl jasný faul. Prostě jsme zkusil, co to s brankářem a rozhodčím udělá. No, nevyšlo to.

O remíze se nakonec rozhodlo ve druhém poločase…

To bylo jako den a noc. Ve druhém poločase jsme si nechali dát jednoduchý gól a zápas jsme pak určitě nedohráli podle svých i trenérových představ. Tuhle remízu musíme jednoznačně považovat za ztrátu. I když je pravda, že i soupeř měl ještě za bezbrankového stavu zajímavé šance. Při těch dvou břevnech jsme samozřejmě měli i kus štěstí. Ale jak se říká: nedáš-dostaneš. Šli jsme do vedení, pak jsme to měli zatáhnout a třeba přidat i další gól. A byl by klid. Jenomže my jsme se s koncovkou potýkali prakticky celý podzim. Zakončení nás fakt trápí. V každém zápase jsme měli třeba i pět tutových šancí. Jenže jsme je neproměnili a tím i často znervózněli. Sami jsme se často dostávali pod zbytečný tlak, pod nímž se většinou nikomu moc nedaří.

Po dlouhých letech strávených ve II. lize hrály Vítkovice na podzim MSFL. Dají se ty dvě soutěže porovnat? Je mezi nimi velký kvalitativní rozdíl?

Rozhodně bych řekl, že MSFL je kvalitní soutěž s mnohými dobrými hráči. Podívejte se na ty béčka, kde se objevuje spousta mladých talentů, kteří to můžou dotáhnout hodně vysoko. Ale i v dalších mančaftech je spousta fotbalistů s ligovými zkušenostmi. Troufám si říct, že sportovní úroveň je místy srovnatelná s druhou ligou.

Jeden z vašich trenérů – Josef Jadrný – nedávno vyjádřil podiv nad tím , kolik diváků na třetí ligu chodí…

Taky to tak vidím. Je pravda, že lidi hodně chodí v Opavě nebo ve Frýdku. Ale u nás je to pořád stejné. Dvě tři stovky diváků. To je však bohužel bolest našeho fotbalu. Lidi na fotbal nechodí a tak logicky ani atmosféra na hřišti pak není taková, aby hráče tlačila dopředu k vítězství.

Máte za sebou polovinu sezony, v níž jste zatím získali 24 bodů. Je to reálný odraz současných schopností Vítkovic?

Tak to nevím, ale těch bodů jsme mohli mít klidně o pět víc. Nechci říkat něco ve smyslu, že bychom měli do jara větší klid, ale fakt jsme těch bodů mohli a měli uhrát asi víc. Kdyby tomu tak bylo, pak bychom přes zimu v pohodě připravili třeba i s dalšími příchozími hráči na jaro nové věci a podle pohledu na tabulku se na jaře fotbalem už jen bavit.

A máte pocit, že prozatím suverénní Opava je skutečně o tolik lepší než ostatní třetiligové celky?

Opavě vyšel start do soutěže. Myslím, že z prvních pěti zápasů vyhráli čtyři, dostali se do laufu a tou kvalitou, kterou mají v kabině, potvrzujou, že jsou právem suverénními lídry tabulky.