Poslední přípravný zápas ovlivnilo nepříznivé počasí a hlavně pak mírné, ale stálé sněžení. I proto byl nově instalovaný a poprvé zapnutý vyhřívaný trávník pokryt vrstvou sněhu. „Ještě včera jsme na tom trénovali a bylo to vcelku v pohodě. Pouze ten sníh trochu vadil. Terén byl měkký, ale hrát se na tom dalo,“ uvedl pravý obránce Baníku Radim Řezník.

Podle slov technického ředitele Baníku Petra Konderly bude za týden trávník v lepším stavu. „Samozřejmě jen v případě, že nebude v den utkání sněžit. Na Spartu ale bude trávník zelený,“ uvedl Konderla.

Baník už kvůli programu přípravných zápasů nemusel ještě vyhřívání zapínat. Dlouho se zdálo, že i v zápase s Ružomberkem to bude stejné, a ostravský klub tak výrazně ušetří. Jeden den vyhřívání totiž stojí padesát tisíc korun. Trenér Karol Marko byl spokojený s tím, jak si jeho celek s podmínkami poradil. „Byla to i z toho pohledu dobrá příprava. To, že byl trávník bílý, neznamená, že to bylo zlé,“ uvedl Marko a jedním dechem dodal: „Pokud ale bude se Spartou lepší počasí, budu jen rád. My chceme hrát na zelené trávě, to by nám mělo sedět více.“

S jeho slovy lze jen souhlasit, protože i proti Ružomberku se snažil hrát Baník po zemi a dobře kombinoval. Kromě tří gólových akcí domácí celek ještě další zahodil. „Je třeba si ale uvědomit, že Ružomberok není Sparta. Proti ní budeme hrát zase jinak,“ upozornil Marko.

Týden před startem ligy podle očekávání odmítl vyložit karty na stůl a sestavu neprozradil. „Máme před sebou ještě týden, uvidíme, jak budou kluci v týdnu pracovat,“ řekl s úsměvem Marko, který nechal včera odpočívat ne úplně zdravého Nevese se Šmejkalem. „Měli nějaké šrámy a já nechtěl už kvůli terénu riskovat možnost zranění,“ vysvětlil Marko.

Vyzdvihl ale výkon mladého polského levého beka Zeidlera. „Je neskutečné, že jsme takového hráče objevili během zimní přípravy. I dneska jste viděli, že to je hotový hráč, se kterým se dá počítat.“

S výhrou byl spokojený. „Úroveň i průběh zápasu terén ovlivnil, ale v prvním poločase kluci ukázali, že příprava na nich zanechala, v uvozovkách, pozitivní stopy. Po přestávce jsem sestavu prostřídal a jsem vcelku spokojený s tím, co předvedli. Byli tam i chyby, ale to k fotbalu patří.

Baník Ostrava – MFK Ružomberok 3:1 (3:0)

Branky: 22. a 45. Hušbauer, 28. Varadi – 77. Maslo z pen. Diváci: 1200.

Baník: Daněk – Řezník, Bolf (78. Greguš), Frydrych, Zejdler (65. Vaněk) – Marek, Hušbauer – Varadi (46. Šenkeřík), Lukeš (46. Fantiš), Frejlach – Zeher (71. Kraut). Trenér: Marko.