Bývalý reprezentant a bronzový medailista z mistrovství Evropy 2004 se po minulé sezoně nedohodl v Baníku na nové smlouvě. Sedmatřicetiletý obránce měl ještě nabídku z druholigové Karviné, která o jeho služby měla zájem, ale údajně nechtěla za něj platit odstupné.

„Jsem sice volný hráč, protože mi skončila smlouva, ale pokud chci přestoupit v rámci české první nebo druhé ligy, má Baník nárok na tabulkové odstupné. Slíbili mi, že ho za mě chtít nebudou, tento slib ale bohužel nedodrželi,“ řekl Bolf Deníku Sport.

Baník navíc dluží Bolfovi několik milionu korun a podle hráčových slov mu právě proto komplikuje odchod do druholigové Karviné.

Bolf, který strávil v ostravském dresu celou prvoligovou kariéru s výjimkou ročního angažmá ve Spartě, se s Baníkem nedohodl na splátkovém kalendáři dlužné částky. Podle klubu se jedná o tři a půl milionů korun, podle hráče je částka mnohem vyšší. „Vše doložím třeba na tiskové konferenci, kterou se svým právním zástupcem svolám,“ poznamenal.

Bolf patřil v posledních sezonách k nejlépe placeným hráčům týmu, kdy si ročně vydělal částku přesahující tři miliony korun.

Vedení Baníku se proti tvrzení, že by Bolfovi znemožnilo pokračovat v kariéře, ohradilo.

„René Bolf dobře ví, že jsme mu odejít do Karviné zadarmo umožnili. Sami jsme tím byli ochotni vzdát se půl milionu korun. Že se nakonec rozhodl jinak, je jeho věcí. Jediné, co jsme po něm chtěli, bylo řádné ukončení smlouvy,“ řekl Sportu předseda představenstva Jakub Kahoun.

Bolf si ale stojí za svým a vidí celou situaci zcela jinak.

„Když jsem klubu oznámil, že s fotbalem končím, najednou bylo všechno jinak a oni byli ochotní pustit mě do Karviné zadarmo. Ale já už toho mám vážně dost. Mně je sedmatřicet let, mám toho spoustu za sebou a není pro mě problém se rozhodnout, že od této chvíle budu hrát fotbal už jen pro radost,“ dodal Bolf.

Kdyby došlo ke změně majitele, byl by prý ochoten setrvání v Baníku ještě zvážit. Pokud ne, možná oblékne dres Rožnova nebo Vigantic a bude hrát krajský přebor v místě, kde bydlí.

V lize zkušený stoper nastřádal 260 zápasů a 27 gólů, za reprezentaci nastoupil ke 34 duelům.

Je dvojnásobným mistrem ligy a před návratem do Ostravy v roce 2007 působil dva roky ve francouzském Auxerre.

(čtk, au)