Trenér Karol Marko dal dva dny po zápase s Íránem (2:3) šanci také mladým hráčům kádru, což se na hře projevilo. Aktuálně čtvrtý celek ruské ligy v prvním poločase dominoval a svou převahu korunoval i třemi góly. Baník se zvedl až po pauze, kdy ale Machačkala sestavu prostřídala. Ostravský celek tak utkání zkorigoval na přijatelných 3:4, kdy velmi dobré výkony podali Vaněk a Tomanica. V posledním utkání v Rakousku se Baník ve čtvrtek střetne s Hannoverem.

Zápas se pro baníkovce nevyvíjel dobře, protože svěřenci trenéra Karola Marka se jenom obtížně zbavovali nervozity. Půl hodiny se hrálo bez gólů, ale přišel obrovský tlak ruského celku, který přinesl tři branky během devíti minut. Na hřišti přitom řádil brazilský veterán Roberto Carlos, byl doslova k neudržení.

V poločasové pauze kouč Baníku nabádal své svěřence, aby se hlavně vyvarovali chyb v obranné fázi. To se povedlo a přišly i šance, první zahodil Jan Zawada, který zamířil nad. V 51. minutě pak už napřáhl z hranice šestnáctky Tomáš Marek a trefil se přízemní ranou přesně k tyči.

Bohužel o chvíli později opět udeřil soupeř, skóroval před časem také ve Spartě působící útočník Prudnikov, navíc vzápětí uchránil před debaklem Baník záložník Lukáš Droppa, když vykopával míč z brankové čáry. V závěru však přišlo i snížení. Nejprve se krásně prosadil Tomanica, pak ještě snížil z penalty Richard Vaněk, jenž ztrestal faul na Antonína Fantiše.

Anži Machačkala – FC Baník Ostrava 4:3 (3:0). Branky: 33. Angdda, 35. Holenda, 42. Agalarov, 55. Prudnikov – 51. Marek, 74. Tomanica, 76. z pen. Vaněk.

Sestava Baníku: Krbeček (46. Andrejko) – Zawada, Adámik (46. Frydrych), Coufal (57. Vašenda), Marek – Vaněk, Droppa – Tomanica (86. Šenkeřík), Frejlach (41. Fantiš), Badalyan (78. Kraut) – Musiol (70. Hušbauer).