„Tomuto důležitému zápasu jsme podřídili celou reprezentační pauzu. Pokud chceme uspět, musíme přidat trochu produktivity a větší agresivity v soupeřově šestnáctce,“ hlásí třiatřicetiletý zkušený stoper Baníku Benjamin Vomáčka, který přišel do Ostravy na konci srpna.

Do Plzně odešel Radim Řezník, ostravský odchovanec a dlouholetá opora zadních řad. Obrana tak není v ideálním složení. To může být velký problém…

Co si budeme vykládat, vždycky je lepší, když obrana hraje nějakou dobu pospolu. U nás je teď přitom vlastně celá nová. Tomáš Marek je univerzál, ale spíše defenzivní záložník, Honza Zawada se vrátil po zranění, bude to hodně náročné. Dokud nám nebudou plně fungovat automatismy, tak se musíme domlouvat slovně. Hlavní je, aby každý věděl, co má na hřišti dělat.

Přišla vám před klíčových zápasem vhod dvoutýdenní reprezentační pau­za?

Myslím, že ano. Celá příprava směřovala jen k tomuto velmi důležitému zápasu. Neustále musíme pracovat na souhře. Je potřeba využít každé chvilky, abychom se sehráli.

České Budějovice odvolaly trenéra Jiřího Kotrbu, kterého nahradil František Cipro. Co od této změny očekáváte?

Pana Cipra znám ze Slavie. Osobně bych tomu nepřikládal větší důraz. Vždycky se rozhoduje pouze na hřišti. Touhle změnou určitě domácí získají nový impuls, ale na to my ohledy brát nemůžeme. Je potřeba, abychom se dívali jen sami na sebe a soustředili hlavně na náš vlastní výkon.

Jistě jste pečlivě studovali hru soupeře. Co by mohlo na Jihočechy platit?

Musíme stále praktikovat svůj styl. Hrát podobně, jako proti Bohemce nebo v posledním přípravném utkání v Žilině. Samozřejmě by k tomu chtělo přidat trochu produktivity a větší agresivity v soupeřově šestnáctce.

Za dobu, kterou působíte v Baníku, tým pouze jednou inkasoval. Znamená to, že čtyřgólové příděly jsou minulostí?

Jsem tady teprve krátce, mám za sebou tři zápasy. Ligu s Bohemkou (0:1), pohár v Šumperku (2:0) a přípravu v Žilině (1:0). Je ještě brzy něco hodnotit, ale těší mě to. Doufám, že i nadále budeme pokračovat v nastoleném trendu a nebudeme dostávat zbytečné góly. Chtělo by to však už bodovat, v neděli půjde o hodně.