Dvě stě dva dnů čeká fotbalový tým Baníku Ostrava na vítězství v nejvyšší soutěži.

Černou sérii mohou ukončit svěřenci trenéra Františka Komňackého v dnešním souboji se Slováckem, které bude na Bazalech hájit pozici aktuálně nejlepšího klubu z Moravy a ze Slezska.

Ostravští fotbalisté ale po sérii čtrnácti zápasů bez vítězství šetří odvážnými výroky do médií a do utkání se Slováckem jdou s pokorou. „To, že musíme konečně vyhrát, všichni víme. Říkáme to týden co týden, že už chceme zabrat. V tabulce jsme poslední, na nesestupovou pozici ztrácíme čtyři body, zápasy ubývají. Máme jednu z posledních šancí se odrazit k vysněné záchraně," uvedl nejzkušenější hráč současného Baníku třicetiletý útočník Václav Svěrkoš.

Právě bývalý reprezentant by se měl dnes poprvé od svého návratu na ligové trávníky po zranění kolene objevit v základní sestavě.

V ní bude naopak chybět stoper Jan Baránek, který si odpyká jednozápasový trest za vyloučení z Liberce.

Jeho místo by měl zaujmout odchovanec Filip Kaša. Jinak se velký průvan v sestavě Baníku očekávat nedá. „Nejsem z trenérů, který by po každém zápase měnil pět hráčů v sestavě," zopakoval kouč František Komňacký.

Podle všeho dá opět šanci i útočníkovi Michaelu Krmenčíkovi, který na jaře zahodil několik vyložených šancí.

„Pro mě jako trenéra je důležité, že se do šancí dostává. To, že je zatím neproměňuje, mě samozřejmě netěší. Ale pro každého mladého hráče je důvěra důležitá a já se budu opakovat, když řeknu, že časem prostě branky přijdou," uvedl Komňacký.

I on čeká na první vítězství po svém lednovém nástupu na lavičku Baníku.

Zatím ostravský celek získal ze sedmi zápasů čtyři body (remízy Příbram 1:1, Brno 0:0, Sparta 1:1, Bohemians 0:0).

Jestli se na něco může Baník spolehnout, tak jsou to jeho věrní fanoušci. Ti svému týmu věří za každé situace. Svědčí o tom i to, že plných 95 procent všech přijatých sázek na dnešní zápas u spoelčnosti Chance je právě na výhru Baníku.