V úvodu sezony začínal na lavičce náhradníků, ale nyní opět ukazuje, jak platný dokáže pro fotbalový tým Baníku být. Stoper Aleš Neuwirth byl nejlepším hráčem sobotního utkání s Libercem, které skončilo zaslouženou výhrou jeho týmu. „Terén byl těžký, ale naši travaři odvedli skvělou práci. Dnešní výhra je i jejich velká zásluhou. Doopravdy,“ podotkl Neuwirth.

I z tribuny se zdál trávník výborně připravený.

Až na ten kousek hřiště u hlavní tribuny to bylo fakt v pohodě, nikde nestála voda a dalo se hrát po zemi. Naši specialisté na trávu to posypali štěrkem a pískem, což pomohlo. No, abychom je nepřechválili, našel jsem tam i větší kamínky, které by tam být nemusely (směje se). Ne, vážně odvedli v tomhle počasí maximum.

Liberec jste nepustili za celý zápas do vážnější šance…

My jsme do toho utkání šli hodně nažhavení. V kabině jsme si řekli, že tu domácí tvrz zadarmo nedáme. Snažili jsme se je neustále napadat, presink na soupeře platil, protože jste viděli, že žádnou šanci si nevytvořili.

Na soupeře jste byli skvěle připraveni i po taktické stránce?

My jsme čekali, že pokud nastoupí Liberec se dvěma útočníky, budou hrát Blažek s Keričem. Oba na tom jsou rychlostně hodně dobře, takže jsme se připravovali na to, že by nám mohli dělat na podmáčeném terénu problémy. Já ale právě za jejich ubránění musím ocenit hru celého týmu, protože jsme všichni napadali, všichni bránili. Ono to zní jako fráze, ale i dneska jsme makali jeden za druhého. Nikdo se na nic nevykašlal.

Po nečekaném zaváhání Sparty jste se dostali na třetí místo v tabulce. Co na to po tom hrozném jaru vůbec říkáte?

Nikdo moc nepočítal, že můžeme hrát tak vysoko, zvlášť po tom hrozném jaru. Nám se ale povedl začátek a teď už jdeme zápas od zápasu. Zvýšila se bojovnost i nasazení, což se odráží i na výsledcích.

Cítíte tu změnu na sobě?

To víte, že ano. Každý vyhraný zápas vám zvedá sebevědomí, více si na hřišti dovolíte. Chce to v tréninku nepolevit a pořád makat.
Jediné, co asi zamrzelo, byla třítisícová návštěva. V tomhle počasí se ale není čemu divit. Pršelo skoro celý týden, hrálo se večer, byla zima, utkání bylo v televizi. Na druhé straně i v předešlých domácích zápasech nepřišlo tolik lidí, co bychom si v kabině přáli. Ale my to bereme tak, že ti, co na fotbal chodit chtějí, si cestu na Bazaly vždycky najdou a výmluvy nehledají (usmívá se).

V sobotu hrajete opět doma, kdy se na Bazalech představí vršovická Bohemka. To je hodně atraktivní soupeř.

Bude to zase těžké utkání, protože Bohemka moc gólů nedostává. Přijede i početná skupina příznivců soupeře, což se v Ostravě často nestává. Takže to nebude jen souboj na hřišti, ale i v hledišti. Doufám, že se naši příznivci nenechají zahanbit a ukážou, kde je nejlepší atmosféra v lize.