Když minulou středu odstartovali fotbalisté Baníku přípravu na jarní část druhé ligy, asi nepřemýšleli, že kromě tvrdých tréninkových dávek se budou muset vyrovnávat i s tvrdými nešvary počasí. V posledních letech v České republice nebývalými. Teploty se totiž drží hluboko pod bodem mrazu, výjimkou není ani minus deset či dvanáct stupňů.

K tomu navíc nepříjemný polétavý smog, který na začátku tohoto týdne zasáhl celý Moravskoslezský kraj. Baníkovci však jedou naplno. "Mráz nemráz, tady se i v -10*C maká," pochlubil se klub v sobotu na svém twitteru i s přiloženým videem, jak tým Vlastimila Petržely i na zasněženém vítkovickém stadionu nabírá fyzickou kondici.

Že žádné úlevy nebo ústupky neexistují, potvrdil Deníku také Marek Lorenc z tiskového oddělení Baníku Ostrava. "Samozřejmě, že to není pro nikoho příjemné, hráči by určitě byli radši, kdyby tréninkový proces probíhal ve vyšších teplotách, nijak ho to ale neovlivňuje. Vše běží podle plánu," uvedl Lorenc.

Mírnou úlevou, zejména v otázce smogu, by mohlo být plánované soustředění, na které v pondělí druhý celek po podzimní část FNL odjel do Kroměříže. "Nedívali jsme se, jaká je koncentrace smogu tam, ale předpokádáme, že bude lepší, než v Ostravě," doplnil Marek Lorenc.