Senzace se nekonala. Jeden z hlavních favoritů fotbalové ligy, Viktoria Plzeň, se po rozpačitém úvodu a poslední domácí porážce s Brnem herně i výsledkově chytila v Ostravě. Na Bazalech vyhrála včera zaslouženě a rozdílem třídy. Kromě tří branek ještě hosté dvakrát trefili tyčku.

Plzeň nechala překvapivě odpočívat reprezentanty Daridu s Limberským, ale na hřišti to znát nebylo. „My jsme nikoho nešetřili. Oba kluci měli v posledních dvou týdnech hodně náročný program. Nechtěli jsme, aby někdo z nich dopadl jako Pilař. Oba noví hráči Řezník i Hanousek se předvedli ve velmi dobrém světle," řekl spokojený kouč Plzně Pavel Vrba, jehož tým měl duel od samého začátku zcela pod kontrolou.

V 8. minutě ještě ostravská obrana pokus Řezníka zablokovala, ale hned z následného rohu vrátil Bakoš hlavou míč do vápna a Ševinský poprvé překonal Bučka. „Plzeň nás předčila ve všech směrech, neměli jsme na ní. Snažili jsme se hrát vzadu na nulu, což se nám nepodařilo ani deset minut. Po inkasované brance se naše hra zhroutila a hosté zápas zcela kontrolovali," uvedl kouč Baníku Radek Látal.

Ostravský gólman do přestávky inkasoval ještě jednou, když ho z trestného kopu vyškolil zkušený Horváth. Buček ještě další šanci Bakošovi chytil a stejný hráč v nastavení trefil břevno.

Plzeň dorazila Baník hned v úvodu druhého dějství, kdy fanoušky pobavil efektním lobem Hanousek. Chvíli poté ještě trefil Kolář břevno. Ostravští si pak situaci ještě více zkomplikovali, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Greguš. „Od té chvíle už nebylo, co řešit. Nás může těšit snad jen to, že se nám alespoň podařilo vstřelit čestný gól," řekl Látal.

Vikorka pak polevila a dovolila domácím snížit. O vychytanou nulu připravil Kozáčika, který nahradil dosavadní jedničku Bolka, svou premiérovou trefou v dresu Baníku Onochukwu. „Zápas byl ovlivněný rychlou brankou. Baník pak musel hru otevřít, což nám sedělo. My jsme byli jasně lepší v přechodové fázi, tentokrát nám vycházeli i standardní situace," potěšilo Vrbu, jehož tým přesto v Ostravě potkala jedna nepříjemnost. Kvůli zranění musel odstoupit reprezentant Kolář, který odstoupil po zákroku „vyloučeného" Greguše. „Má nakopnutý lýtkový sval. Snad to nebude nic vážného a dá se do čtvrtečního pohárového duelu v Belgii do pořádku," uvedl Vrba, který tak prožil na Bazalech další povedený večer. Už před zápasem se stihl pozdravit i se známými a kamarády. „Pro mě jsou zápasy s Baníkem vždycky výjimečné," zopakoval Vrba, kterého před výkopem pozdravil i písničkář a velký fanoušek slezského klubu Jarek Nohavica. „Řekl mi to na rovinu, že až na dnešní zápas mi přeje hodně štěstí," poznamenal Vrba.

Zklamaný ostravský trenér Radek Látal přiznal, že ještě těsně před zápasem zvažoval nasazené Martina Lukeše. „To byl jediný otazník v sestavě. Nakonec jsme se rozhodli pro sestavu, která vybojovala poslední vítězství v Budějovicích. Bohužel řada hráčů nepodala takové výkony, jako v úvodních zápasech," dodal Látal.

Horváth a salta? „Já bych se u toho zabil," řekl

Ostrava – Výborný výkon svého týmu okořenil pěknou brankou z trestného kopu, která ještě vylepšila jeho nedělní náladu. Plzeňský kapitán Pavel Horváth byl rád, že jeho tým po dobrém výkonu jasně přehrál Baník a odvezl si z Bazalů tři body. „Byli jsme na hru Baníku připraveni a trenér nás nabádal k tomu, abychom kombinovali. To se nám celý zápas dařilo. Domácí jsme často přečíslovali a byli podle mého názoru jasně lepší. Mě těší i to, že jsme dva góly dali ze standardek, které se nám v minulých utkáních moc nevedly," hledal pozitiva z utkání Pavel Horváth.

Více k utkání se dočtete v tištěné nebo elektronické verzi Moravskoslezského  deníku.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#