„Trénoval jsem tam už i dnešní trenérské kolegy, třeba Radima Kučeru,“ pousmál se ostravský kouč. „Ale byli tam i hráči, kteří později udělali velkou kariéru, například David Rozehnal, ale i takoví, kteří talent tak trochu promrhali, napadá mě Aleš Urbánek,“ doplnil.

Na konkrétních jménech však v první řadě Páník ukázal, jakým způsobem se v Olomouci pracuje při tvorbě týmů. „Je to obrázek jejich výchovy hráčů, to mužstvo mělo a má vždy olomouckou tvář. Pracuje se tam v určitém systému, který pořád pokračuje dál,“ řekl Bohumil Páník.

Tohle všechno občas způsobí i to, co se stalo v Olomouci teď. Elitní tým se tam podařilo udržet pár let pohromadě a najednou se dostavily výsledky. „Navíc je to herní mužstvo, které dovede udržet míč, ale hlavně je úspěšné,“ zdůraznil Páník.

Proti domácí Sigmě, třetímu týmu prvoligové tabulky, se dnes postaví zachraňující se Baník, který je však v minitabulce posledních pěti zápasů s deseti body na lichotivé druhé příčce.

„Mužstvo je teď nějakým způsobem na tom líp než v době, kdy jsme sem přišli. Ale současně si hráči Baníku dobře uvědomují, že všechno ještě ani zdaleka není dobře,“ řekl trenér ostravského celku.

Ostravané v Olomouci nastoupí v nejsilnější možné sestavě. „Chybět z použitelného kádru bude jen Tomáš Mičola, který si v pondělním zápase juniorské ligy proti Spartě trochu poškodil kotník,“ dodal Bohumil Páník, trenér FC Baník Ostrava.