Tohle nebyl soupeř, se kterým by fotbalový celek Baníku Ostrava mohl ztratit v domácím prostředí body. Nováček druhé ligy z Prostějova podal v Ostravě v sobotním utkání 7. kola slabý výkon.

Tým trenéra Vlastimila Petržely rozhodl o své čtvrté domácí výhře v sezóně už v prvním poločase, kdy se prosadil Nerad a s Mondekem.

Po přestávce Prostějov hru otevřel a domácí celek měl celou řadu vyložených šancí. Sus trefil břevno, Mičola nebo Stáňa v dobrých pozicích mířili vedle. Prosadil se až v 66. Urgela, který využil přesný centr Mondeka. Slovenský záložník byl v závěru blízko druhé branky v utkání, kdy i jeho povedená střela skončila na břevně.

"Proti Prostějovu jsme si trošku orazili, nešli jsme do toho úplně naplno. Bylo vidět, že někteří kluci toho měli po středě, jak se říká, plné kecky. Nechtěli jsme se tak hnát dopředu, ale nakonec touha dát góly nás přece jen táhla dopředu. Ale zápas jsme zvládli tak, jak jsme chtěli," uvedl kouč Vlastimil Petržela.

"Ale zápas jsme zvládli tak, jak jsme chtěli. Drželi jsme více míč a hlavně dali góly. Na druhé straně mě mrzí, že jsme hodně dalších šancí zahodili. A to by se nám mohlo proti silnějšímu celku vymstít," upozornil Petržela, který měl radost z toho, že se jeho tým dostal zase do čela druholigovén tabulky.

"Je to pro nás důležité a věřím, že se tam udržíme. Nyní se musíme připravit na příští týden, kdy hrajeme ve středu pohár v Litoměřicích a v sobotu dopoledne druholigový zápas v Pardubicích. Počítám s tím, že zátěž rozložím na všechny hráče z kádru. Ve středu dám šanci mladým klukům z kádru, těch změn může být až osm," plánoval Petržela.

FC Baník Ostrava – 1. SK Prostějov 3:0 (2:0)

Branky: 17. Nerad, 25. Mondek, 65. Urgela. Žluté karty: Hučko - Hirsch. Rozhodčí: Jílek – Urban, Polák. Diváci: 3308.

FC Baník Ostrava: Vašek – Sus, Zápotočný (83. Lischka), Pokorný, Hučko – Nerad, Hlinka – Mondek, Mičola, Stáňa (74. Helešic) – Urgela (66. O. Šašinka).
1. SK Prostějov: Kofroň – Pančochář, Schuster, Rus, Hirsch – Fládr (78. Langer), Skwarczek, Štrombach – Chwaszcz, Kroupa, Nekuda (78. Machálek).