Nespokojení fanoušci na mizerný výkon Baníku ve druhém poločase reagovali skandováním „Frňka ven" a „My chceme Baník".
Baník v minulém kole ukončil devítizápasové čekání na vítězství, a když už ve druhé minutě Heča s námahou vytáhl nad břevno Narhovu hlavičku, možná se domácí diváci těšili na ofenzivní smršť. Jenže pak fotbal z Bazalů na dlouhé minuty zmizel a na trávníku byla k vidění záplava nepřesností na obou stranách.
Navzdory fotbalové mizérii byl Baník o kousek blíž vedoucí trefě. Ale Frydrych volejem po rohu těsně minul tyč a Narh zase po Štěpánově úniku z deseti metrů přestřelil. „Fotbal jsme hráli jen pětatřicet minut, kdy jsme měli převahu i šance," uvedl kouč Baníku Petr Frňka.
Do bídy první půle zato vůbec nezapadl nádherný gól hostujícího Valenty, který se ve 34. minutě z ničeho nic bez přípravy opřel do odraženého balonu a z pětadvaceti metrů se náramně trefil k tyči. Ještě v závěru poločasu mohl vedení Slovácka navýšit Diviš, ale po brejku tři na dva s nepovedeným pokusem o lob ztroskotal na Pavlenkovi.
Baník se po obrátce propadl do hlubokého podprůměru. Tím spíše, když už v 50. minutě neobsazený Kerbr po centru ze strany skákavou střelou z malého vápna přidal druhý gól. Domácím bez zraněného hecíře Baroše ve druhé půli úplně došel dech a v nervózní atmosféře na tribunách, v níž si diváci hlasitě žádali odchod kouče Petra Frňky, zkazili úplně vše, na co sáhli.
Slovácko si v celkové dominanci na hřišti mohlo připsat ještě výraznější výhru. Pár akcí však pohřbilo chybou ve finální fázi a deset minut před koncem povedenou Trávníkovu ránu z velkého čtverce vyrazil Pavlenka. Uherskohradišťstký celek i tak vybojoval z posledních pěti utkání venku deset bodů. „Pro mě zápas dvou poločasů. Krásný gól Slovácka, kdy se nádherně trefil Jirka Valenta, nás opařil. Pak jsme dostali druhý gól, který absolutně nechápu. Padl po našem autu. Rázem jsme z utkání úplně vypadli a už se do něj nedostali. Kazili jsme jednoduché přihrávky a soupeř chodil do brejku," uvedl Frňka.
Z toho, že ho fanoušci ve druhém poločase vyzývali k rezignaci, nechtěl dělat téma. „Nechci to brát osobně. Fanoušky chápu, na jejich místě bych reagoval podobně. Na druhé straně klukům na hřišti to moc nepomohlo," uvedl Frňka. „Výkon ve druhé půli neměl hlavu ani patu. Po druhé brance jsme se rozsypali. Nejsme tak mentálně silní, abychom se otřepali. Na co jsme sáhli, to nám nevyšlo," dodal Frňka.
„Jednak jsem rád za výhru, jednak i za to, že naše hra měla ve druhém poločase parametry. Na druhou stranu jsme v prvním poločase přečkali dvě šance domácích. Tím, že jsme vedli 1:0, bylo jasné, že domácí musí hrát vysokou obranu. Měli jsme vpředu tři rychlejší hráče, což byla voda na náš mlýn, a takhle jsme dali i gól na 2:0. Jsem rád, že jsme dnes vyvrátili klišé, že Slovácko bez Libora Doška neumí hrát," hodnotil zápas kouč Slovácka Svatopluk Habanec.
Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)
Branky: 34. Valenta, 50. Kerbr. Rozhodčí: Nenadál - Wilczek, Dobrovolný. ŽK: Rada. Diváci: 3713.
Baník Ostrava: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Helešic (67. Šašinka) - Jirásek, Foltyn, Šichor (53. Mišák) - Sivrič, Narh, Holzer (46. Sukup). Trenér: Frňka.
Slovácko: Heča - Kuncl, Rada, Košút, Šimko - Valenta, Trávník - Hlúpik (85. Kovář), Kalouda (70. Havlík), Kerbr - Diviš. Trenér: Habanec.