Začátek však severočeské příznivce notně vyděsil. Lukešův centr z přímého kopu z levé strany volně padal na malé vápno bez zájmu libereckých stoperů i brankáře Bičíka (možná oslněného zapadajícím sluncem), takže ostravský Šmejkal pohodlně naskočil a hlavou zavěsil – 0:1.

V dalších několika minutách působil Liberec nervózním dojmem, snažil hrát rychle balón od nohy, ale kazil přihrávky a hosté vypadali sebevědomě. Až do 18. minuty, kdy přišla srbsko-chorvatská vydařená spolupráce. Bosančič našel Keriče, jehož první střelecký pokus byl zblokován, ale chorvatský kanonýr se dostal znovu k míči a neomylně zakončil – 1:1.

V 29. si brankář Baníku poradil s pohotovou střelou Štajnera z 22 metrů. Pět minut před přestávkou přišel důležitý druhý gól Slovanu – Gecovovu sraženou ránu doklepl do sítě Nezmar na 2:1.

Dvě minuty po změně stran vybojoval Gecov, včera vynikající, další balón a Fleišman poté svým premiérovým prvoligovým gólem přesně k tyči z hranice šestnáctky zvýšil na uklidňující stav 3:1.

Baník ještě kousal. Například v 53. Bičík promáchl míč po rohu, Neves hlavičkoval a na brankové čáře zachránil Vácha. Závěr však patřil dobře hrajícímu Liberci, jehož výhru završil v druhé minutě nastaveného času Papoušek z přímého kopu – 4:1.