I přes stále platný zákaz přestupů a registrace nových hráčů se nový kouč ostravského mužstva nebál nasadit do základní sestavy dvě zimní posily. Vedle Michala Frydrycha se do stoperské dvojice postavil Martin Kouřil, na levou stranu obrany pak Luka Lučič.

Baník začal aktivněji a velmi rychle se dostal do vedení, když pohlednou akci zakončil přesnou přízemní střelou Davor Kukec. Vzápětí mohl zvýšit Milan Baroš, ale jeho hlavičce chyběla razance.

Tím veškeré zajímavé fotbalové dění z plochy na dlouho zmizelo. O největší vzrušení se tak po půlhodině hry postarali fanoušci, kteří vnikli na hřiště a v pokojném protestu vyjádřili nesouhlas s kroky současného vedení klubu.

Mimo jiné také vyhlásili bojkot domácích zápasů. Poté se vrátili na tribunu a utkání mohlo pokračovat.

Do konce poločasu se již nic nestalo. Krátce po přestávce se v dalších dvou šancích objevil hvězdný Milan Baroš, z nichž nakonec jednu proměnil.

Hosté se směrem dopředu projevili pouze v 70. minutě, když střelou z dálky prověřil brankáře Pavlenku Tomáš Marček. V závěru mohl vedení navýšit Mišák, ale jeho střela se do branky nevlezla.

„Jsem spokojený. Kluci uhráli nulu, na druhou stranu branek mohli nastřílet více. Prvních dvacet minut jsme soupeře přehrávali, poté jsme ale udělali čtyři laciné ztráty a ze zbytku poločasu jsme vypadli. V poločase jsme si řekli, jak na to reagovat a hra byla poté jednoznačnější v náš prospěch," řekl po utkání trenér Baníku Petr Frňka.

Spokojený byl také střelec jedné z branek Milan Baroš. „Občas ztrácíme zbytečně míče, ale šancí jsme si vytvořili dost a mohlo to skončit vyšším rozdílem. Myslím, že pro sebevědomí i psychiku týmu je tento výsledek zápasu důležitý," vyjádřil se třiatřicetiletý útočník.

FC Baník Ostrava - TJ Spartak Myjava 2:0 (1:0)

Branky: 9. Kukec, 48. Baroš. Rozhodčí: Priesol - Vojkovský, Duda.

Baník: Pavlenka - Štěpán (71. Sukup), Frydrych,Kouřil, Lučić - Foltyn, Mensah (51. Mišák), Kukec - De Azevedo (71. Sivrić), Baroš (82. Narh), Holzer (82. Jirásek).

Myjava: Solnička (77. Hruška) – Beňo, Jánošík, Černáček, Ciprys  – Marček, Daniel (63. Janco), Duga, Kolár (75. Švec) – Pekár, Kuzma (46. Peňaška).

Více se ke generálce Baníku a protestu ostravských fanoušků dozvíte v pondělním tištěném vydání Moravskoslezského deníku…