V Jiřím Fleišmanovi získává Baník kvalitu, ale také zkušenosti, jelikož třiatřicetiletý defenzivní univerzál odehrál Mladé Boleslavi a Liberci, kde slavil zisk mistrovského titulu i poháru, celkem 191 ligových zápasů.

„Jednání nebyla úplně jednoduchá. Vzhledem k tomu, že hráč měl stále platnou smlouvu v Mladé Boleslavi, dohadovali jsme se o výši odstupného, ale nakonec se nám povedlo najít konsenzus. Získáváme velmi kvalitního a vyzkoušeného ligového fotbalistu, který by nám měl hodně pomoct,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Baníku Dušan Vrťo.

Jiří Fleišman byl v posledních letech u všech úspěchů Liberce: získal s ním titul, vyhrál Český pohár a odehrál za něj 28 zápasů v evropských pohárech. Pod Pavlem Vrbou si v červnu 2014 zahrál za českou reprezentaci přátelský zápas proti Rakousku. Vstřelil osm ligových gólů, shodou okolností tři z nich do sítě Baníku.

Autor osmi ligových branek, který si zahrál v červnu 2014 také za českou reprezentaci, se do přípravy ostravského celku zapojí prakticky hned a nastoupí i do sobotního duelu proti slovenskému mistru ze Žiliny.

„Je tu veliká kvalita. Majitel klubu dělá všechno pro to, aby ligu zachránil. I my noví hráči si uvědomujeme, že do nás klub vložil nějakou důvěru a vynasnažím se, abych ji splatil výkony na hřišti. Navíc se těším, že si zahraju před výbornými fanoušky, kteří umí udělat výbornou atmosféru,“ uvedl pro oficiální stránky Baníku Jiří Fleišman.