Tvrdá facka od Zbrojovky stále bolí, ale fotbalisté Viktorie nyní myslí dopředu. Už zítra totiž vyběhnou na trávník v Ostravě, kde budou mít šanci na reparát.

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vyrobili v souboji třetího kola Gambrinus ligy s Brnem příliš mnoho minel a překvapivě prohráli 2:3, přestože měli našlápnuto k výhře.

„Utkání nám nevyšlo podle představ, zahodili jsme mraky šancí, to se nesmí stávat," lituje kapitán Viktorie Pavel Horváth.

Na skalp Viktorie si nyní brousí zuby další podceňovaný celek, Baník Ostrava. Ten se sice v loňském ročníku strachoval o záchranu v soutěži, ale přesto Západočechy nečeká snadné utkání. „Baník je soupeř, který se nikdy nevzdává. Bude to složité," uvědomuje si kapitán Viktorie Pavel Horváth.

Viktoria už loni sehrála s Moravany dramatickou bitvu. Přestože vedla už 3:0, o výsledek se nakonec obávala do poslední minuty. „Samozřejmě si na ten duel vzpomínám. Rychle jsme se dostali do vedení a mysleli si, že zápas v klidu dohrajeme. Jenže jsme zbytečně inkasovali a soupeř houževnatě dotahoval," vzpomínal plzeňský matador na utkání, které jeho tým nakonec těsně vyhrál 3:2.

A kapitán Vrbova týmu rezolutně odmítá, že by Viktoria svého nedělního soupeře podcenila. „Česká liga je strašně vyrovnaná. Musíme hrát každý zápas naplno," říká Horváth. O kvalitě českého mistra ze sezony 2003/2004 nepochybuje ani František Ševinský. „Dokázali zvítězit v Českých Budějovicích, to se povede málokterému týmu," říká zadák Viktorie. „Baník přes léto hodně překopal kádr, určitě se na nás bude chtít vytáhnout," uvažuje bek.

Kouč Pavel Vrba přes týden postrádal elitní letku reprezentantů. „Příprava na zápas je tvrdá. Zhodnotili jsme si kriticky duel se Zbrojovkou a musíme se z něho hlavně poučit," pokračuje Ševinský.

A jaká je podle obránce cesta k úspěšnému reparátu? „Musíme se vyvarovat chyb v defenzivě a začít proměňovat šance, které jsme měli i s Brnem," dodává. Na loňský souboj na půdě Baníku si František Ševinský dobře vzpomíná. „Tehdy jsme měli utkání pod kontrolou, ale pak jsme vyrobili několik zbytečných chyb a strachovali se o výsledek," kroutí hlavou Ševinský.

MARTIN ŠIŠKA

Ilustrační foto

Ilustrační foto