Devátá Jihlava má v tabulce o dva body víc než jedenáctá Ostrava. Baník v nejvyšší soutěži podlehl Vysočině jen v září 2012 (venku 2:3), v dalších soubojích čtyřikrát zvítězil a dvakrát remizoval. Hned v pěti případech udržel čisté konto.

"Naším cílem je domácím vítězstvím potvrdit tříbodový zisk v minulém kole na Slavii. Nebude to snadné, neboť Baník se prezentuje velice nepříjemnou, důraznou a běhavou hrou. Jeho jarní výsledky nekorespondují s dobrými výkony týmu, který by měl být v tabulce rozhodně výše," uvedl jihlavský kouč Luděk Klusáček. "Získali jsme už třicet bodů, tím ale naše snaha nekončí. Chceme se ještě posunout v tabulce na vyšší příčky."

Ostrava z posledních jedenácti kol zvítězila jen na hřišti Bohemians 1905. Nepovedeným duelem proti Slovácku Slezané hodně rozezlili vlastní fanoušky, kteří dávali najevo také nespokojenost s trenérem Petrem Frňkou. "Náš výkon proti Slovácku byl kaňkou na dosavadním snažení mužstva, ale jdeme dál. Máme před sebou další zápas a s ním šanci začít zase od nuly," uvedl Frňka. "Byl bych ale docela rád, aby na zápas se Slováckem nikdo z hráčů nezapomněl. Byl po něm trošku virvál, ale pojmenovali jsme si samozřejmě i kvalitativní věci, které nám ze hry vypadly," dodal.

Z týmu soupeře chválil především s pěti góly nejlepšího střelce Bosňana Murise Mešanoviče. "Jihlava má samozřejmě v kádru řadu zajímavých hráčů, ať už je to Mešanovič, který je v dobrém slova smyslu drzý jako opice. Je to tahový hráč, který se tlačí do zakončení. Je tam ale také Harba, Jungr a další hráči, kteří prošli Spartou. Zkrátka šikovný tým," řekl kouč Baníku.

Páteční utkání má výkop v 17:00, přímý přenos vysílá Slovak Sport.