Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Výhru Baníku trefil v nastavení Stronati

Šťastným gólem Patrizia Stronatiho z první minuty nastaveného času porazili fotbalisté Ostravy v 9. kole první ligy Bohemians 1905 1:0. Domácí vyhráli přesto, že posledních sedm minut dohrávali bez vyloučeného Sukupa. Pražané venku po třech výhrách nebodovali a inkasovali po 328 minutách.

27.9.2014 82

Ostrava - Bohemians: Radost z trefy Patrizia StronatihoFoto: DENÍK/Lukáš Kaboň

Baník měl štěstí: v zápase proti Bohemians to dlouho vypadalo na remízu, pak však byl vyloučen domácí Sukup a hosté v posledních minutách vycítili šanci. Jenže ani během přečíslení nevystřelili na bránu, za což přišel trest. V nastavení rozjásal Bazaly i Milana Baroše (ještě na tribuně) Patrizio Stronati.

Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)

Od té chvíle převaha domácích začala narůstat. Zejména proto, že Ostrava ovládla střed hřiště, kde posbírala spoustu míčů, a rychlým přechodem dopředu si vytvářela příležitosti. V 16. minutě se parádní střelou zpoza šestnáctky blýskl Narh, ale hosty spasila dobře postavená tyč. Greguš pak vyslal odvážný projektil snad z 35 metrů a Švenger měl co dělat, aby jeho bombu vyboxoval do zámezí. Po rohu byl zase v ústřední roli, když vytáhl nepříjemnou Baránkovu hlavičku k tyči.

Domácí svou nejlepší pasáž zápasu prohospodařili neproměňováním šancí. Ještě krátce před poločasem se za obranu dostal Kukec, ale Švenger mu včasným výběhem znemožnil pokus o přehození.

„Nedaří se nám střelecky, není to jen o tomto zápase. Kdybychom více využívali šance, mohli bychom hrát klidněji. Snažíme se na tom pracovat," řekl Stronati.

Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 1:0

Druhá půle už byla úplně o něčem jiném. „Klokani" nejprve přestáli další nebezpečný pokus hlavičkujícího Baránka, který byl jednoznačně králem trávníku, a pak už svým sebevědomím začali připomínat nejlepší venkovní tým. „Věděli jsme, že Baník tempo nemůže udržet. Nebyl už tak agresivní a důrazný, ale bohužel jsem naše akce nedokázali dotáhnout," řekl stoper Bohemians 1905 Erich Brabec.

Výrazně větší aktivitu v poli ale Pražané střelecky nevyjádřili, protože měli dost problémů ve finální fázi. Pouze v 52. minutě hlavičkoval po rohu Šmíd, míč křížem prošel domácím vápnem a skončil pár centimetrů vedle tyčky zkoprnělého Pavlenky. Až čtvrthodinu před koncem sklepl Mikuš hlavou míč do běhu Moravcovi, který se ale asi zalekl gólu a zakončil mizerně. „Byli jsme zbrklí, chyběl nám větší důraz," řekl Brabec.

Bohemians v závěru přišpendlili Ostravu před Pavlenku, který jen s úzkostí sledoval, jak tečované centry míjejí jeho branku. Po faulu na Mikuše Baník navíc přišel sedm minut před koncem o vyloučeného Sukupa. Hosté však koncovku odehráli pasivně, jakoby jim stačil bod.

A Baník, který se ve druhé půli prakticky nedostal před Švengra, je ztrestal v nastaveném čase. Stronati hlavou z malého vápna poslal do sítě Kukecův centr. „Bylo to jen štěstí. Někdo tam přede mnou zvedl Davorův centr a já tam byl už sám," řekl Stronati, pro kterého to byla první ligová trefa v kariéře.

Trenér Bohemians 1905 Roman Pivarník byl po zápase hodně zklamaný. „Dostat gól v 90. minutě je pro každý mančaft složité. To, na co jsme hráče připravovali, Baník ukazoval prvních 35 minut. Dobře dostupoval hráče, nenechával nám ani metr prostoru. U nás byl problém, že jsme po získání balonu hráli komplikovaně," poznamenal Pivarník. „Ale ustáli jsme ten tlak a řekli jsme si co zlepšit. Druhý poločas už jsme dominovali ve hře. Jen škoda, že příležitosti, které jsme si vytvářeli, jsme špatně řešili. Nebyl tam takový důraz, jaký by tam měl být," litoval Pivarník.

Klíčový stoper Bohemians Erich Brabec byl ještě sebekritičtější. „Jsme hloupý mančaft, když si necháme dát gól proti deseti. Baník se k nám za druhou půli dostal jednou a byl z toho gól. Je to naše selhání, které nás stálo bod. Teď pojedeme zpátky osm hodin po D1 a budeme naštvaní," řekl doslova Brabec, který připustil, že Baník byl šťastnější. „ Závěr jsme měli odehrát jinak. To, že tam pak po standardce vlítl jeden jejich hráč, je o štěstí. My jsme ho neměli, oni jo. Dneska vyhrálo šťastnější mužstvo," řekl Brabec.

Branka: 90.+1 Stronati. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Vlasjuk. ŽK: Sukup, Kukec, Baránek - Šmíd, Jindříšek, Lietava. ČK: 83. Sukup. Diváci: 4505.
Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Baránek, Stronati, Sukup - Greguš, Šichor (84. Byrtus) - Kukec, Lindpere (70. Mensah), Štěpán (74. Holzer) - Narh. Trenér: Bernady.
Bohemians 1905: Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Šírl - Jindřišek, Rada - Moravec (89. Bartek), Bratanovič, Mosquera - Mikuš (86. Lietava). Trenér: Pivarník.

Autor: Redakce, ČTK

27.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 82

Volby 2017 v Ostravě. Na fotografii Lubomír Zaorálek, který přijel volit do Základní školy Jana Šoupala v Ostravě-Porubě.
14

OBRAZEM: Lídři krajské kandidátky ANO a ČSSD odvolili v pátek

Utkání 1. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - Aukro Berani Zlín, 8. září v Ostravě.